Πρώτη και εντυπωσιακή νίκη για τον Ηρακλή!

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα εντυπωσιακή για φέτος πανηγύρισε ο Ηρακλής Λάρισας, ο οποίος επικράτησε με 3 – 0 του ΑΟ Σελλάνων, πραγματοποιώντας ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο!

Έτσι, μετά από τους τρεις βαθμούς που πήρε ο Ηρακλής, έφτασε συνολικά τους πέντε μετά από τέσσερεις αγωνιστικές και ανέβηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων και έτσι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ήρθαν τα γκολ. Την αρχή έκανε ο Γιώργος Κακαβίτσης στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με εξαιρετική κεφαλιά από σέντρα του Νίκου Ναρίνογλου, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ, κάνοντας το 1 – 0.

Συνέχεια στα γκολ έδωσε ο Ηρακλής Γκιουρσάνης στο 72ο λεπτό, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, για να έρθει τρία λεπτά μετά ο Νίκος Ναρίνογλου να διαμορφώσει το τελικό 3 – 0 για τον Ηρακλή Λάρισας!

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Ναρίνογλου (78’ Καμπέρης), Στοΐνοβιτς Χ., Τάρτας, Τσακίρης, Μπάμης, Γκιουρσάνης (89’ Φώτος), Χατζηλιάδης (89’ Χριστίδης), Ζαφειρίου (89’ Παπαδάκος), Κακαβίτσης (86’ Στοΐνοβιτς Λ.) , Χατζόπουλος.

ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Τεντώνης, Φλώρος, Ποτόσογλου, Καρλιάμπας, Τσαταλπασίδης (88’ Βαρλάμης), Χάδιαρης, Μούρη (78’ Παπαδόπουλος), Κούλπας, Πρισακάρου (64’ Γεωργοσούλης), Τσουμάνης, Τζουμάκης (64’ Τσιάτας).