Πρώτη νίκη για τον Σ.Σ. Ραψάνης που είχε και αφιέρωση!

Τη πρώτη του νίκη πήρε στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Σ.Σ. Ραψάνης και μάλιστα είχε αφιέρωση στον Κωνσταντίνο Δικόπουλο!

Ο ίδιος φεύγει για σπουδές και στο τελευταίο του παιχνίδι προσωρινά τουλάχιστον με τη φανέλα της Ραψάνης σκόραρε και μάλιστα η ομάδα του αφιερώνει τη νίκη αυτή!

Όσον αφορά το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη, σημείωσε τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας με σκορ 3 – 1 και έφθασε τους τρεις βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι και παραμένει στους τρεις βαθμούς από τη νίκη της πρεμιέρας απέναντι στην Αιγάνη.

Στο 9ο λεπτό ο Κώστας Δικόπουλος που ήταν και αρχηγός στο παιχνίδι αυτό, ευτύχησε να βάλει μπροστά τη Ραψάνη στο σκορ με πλασέ έπειτα από ωραία ομαδική ενέργεια.

Στο 20ο λεπτό ο Κεραυνός Δένδρων απάντησε με δοκάρι του Καλούπα, καθώς η μπάλα από τη προσπάθεια του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σδούγκα.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Αντώνης Κατσαμάκας με γυριστό σουτ από ενέργεια και πάσα του Σπανού πέτυχε το 2 – 0, ενώ ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 τρία λεπτά μετά με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή.

Ο Κεραυνός Δένδρων μείωσε σε 3 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα με τη κεφαλιά του Χρήστου Γκάτη από την εκτέλεση κόρνερ του Βαγγέλη Πέρπερα.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Σδούγκας, Δελητζάνης, Λιάμης, Ιωάννου, Καλαϊτζής (46′ Σινάν Τζ.), Γκαραγκούνης Γ., Τσιούτης (70′ Δούρος), Δικόπουλος, Σπανός (80′ Μακεδόνας), Νικολακάκης (65′ Κυριάκος), Κατσαμάκας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουσάνας, Κωστάκης, Τασιούλας, Σκριάπας, Γκάτης, Καλέσης Αχ., Πέρπερας, Βόραδας (60′ Μπακού), Καλέσης Απ. (50′ Κουτούκας), Καλούπας (50′ Σερδένης).