Πρώτη νίκη για τους Γόννους!

Δια… «πυρός» από την έδρα του Ολυμπιακού Αμπελιάς πέρασε ο Όλυμπος Γόννων, ο οποίος επιβλήθηκε με 0 – 1 για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη για την ομάδα των Γόννων στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά και οι πρώτοι βαθμοί, φτάνοντας έτσι τους τρεις βαθμούς και την 15η θέση. Ενώ η Αμπελιά παρέμεινε στον έναν βαθμό και την προτελευταία θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο όσο και αν προσπάθησαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα… δίχτυα. Έτσι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς να έχουμε σκορ στο ματς.

Αντίθετα τώρα στην “επανάληψη” και πριν καλά καλά συμπληρώσουμε δέκα λεπτά, είχαμε γκολ. Ο Όλυμπος Γόννων που ήταν στην επίθεση, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 52ο λεπτό με τον Γιώργο Κόκρα να κάνει το 0 – 1.

Μάλιστα παρά την προσπάθεια των παικτών του Ολυμπιακού Αμπελιάς, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, και έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή τους βρήκε νικητές με 0 – 1.

Ολυμπιακός Αμπελιάς: Αθανασόπουλος, Μερτζανίδης Ηλ., Σαμαράς, Κοτρώτσιος Αθ., Ραπτοτάσιος Π., Χριστοδούλου, Τσανάς, Καφαντάρης, Γκουντάρας, Βράκας, Μερτζανίδης Φ.

Έπαιξαν και οι: Σουφχάρας, Καρατζούκος, Κοτρώτσιος Χρ.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ριζούλης (46′ Τσιντζιλώνης), Γκουγκουλιάς Ν., Μπούμπουλης Αθ., Τζήκας Δ., Τσούγιας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Σερίφης, Κόκρας (82′ Υμεράι), Κολτσίδας, Ζαϊρές (70′ Λιόγκας).