Πρώτη νίκη για το Βλαχογιάννι!

Έπρεπε να φθάσουμε στην 12η θέση για να πανηγυρίσει η Δόξα Βλαχογιαννίου την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Σε ένα ντέρμπι ανάμεσα σε ομάδες που δίνουν τη δική τους μάχη για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ήταν και αυτό ανάμεσα στον Πύρρο με την Δόξα Βλαχογιαννίου.

Το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα πήρε την πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας για φέτος φθάνοντας έτσι τους επτά βαθμούς.

Νίκη ψυχολογίας λοιπόν για τους «κόκκινους» του Βλαχογιαννίου, με τον Πύρρο να μην παίρνει κάτι θετικό από το ματς και να παραμένει στους επτά βαθμούς έχοντας παιχνίδι λιγότερο με αντίπαλο την Δήμητρα Γιάννουλης.

Στα του αγώνα, ο Νίκος Γελαλής σκόραρε για το 0 – 1 στο 37′ με σουτ στην κίνηση από σέντρα του Σωτήρη Πατσή και το 0 – 1 αποτέλεσε το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Γιώργος Τσιάρας διπλασίασε τα τέρματα για την Δόξα Βλαχογιαννίου με κοντινό πλασέ από εκτέλεση φάουλ του Νίκου Φουρκιώτη και το τελικό, 0 – 3 διαμόρφωσε ο Νίκος Γελαλής με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 75ο λεπτό της συνάντησης.

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Ντούσιος, Μάρης, Σκαφιδάς, Τσιρογιάννης, Βίλλης, Πατσιούρας (46′ Σουλάι), Βύρλας (68′ Τζιόγκας), Αλλιάι (75′ Φιλίππου), Χύσα, Γιώργης, Σάρρα.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης, Πατσής, Τσιάρας, Κυπαρίσσης, Πέτρου (75′ Θάνος), Φουρκιώτης (75′ Λάκης), Κοντοθανάσης (60′ Αλεξίου), Φακίτσας Σ., Γελαλής, Γκουρομπίνος Μ. (65′ Κατσιγιάννης).