Πρώτη νίκη για φέτος!

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε η Αναγέννηση Πυργετού, επικρατώντας με 4 – 3 του Χειμάρρου Μαρμαρίνης για τη 3η αγωνιστική.

Λίγο μετά το πέρας του πρώτου τετάρτου της αναμέτρησης, ο Πυργετός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Ο Σινάνι εκτέλεσε φάουλ, ο Δελητζάνης πήρε τη κεφάλια και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Πριν καλά καλά συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, οι γηπεδούχοι πέτυχαν κι άλλο γκολ. Τρία λεπτά μετά, σε μια φάση καρμπόν με το πρώτο τέρμα, με τους ίδιους πρωταγωνιστές, δηλαδή με τον Σινάνι να εκτελεί φάουλ και τον Δελητζάνης να εκτελεί τον αντίπαλο γκολκίπερ ο Πυργετός έκανε το 2 – 0.

Ο Πυργετός μάλιστα ουσιαστικά κατάφερε να “κλειδώσει” το ματς στο 40′. Ο Δούρος μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα, από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 3 – 0.

Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, αντέδρασε και στο 42′ μείωσε σε 3 – 1 με τον Κωσταρέλο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι άγχωσαν τους αντιπάλους τους όταν στο 72′, ο Χαδούλος “έγραψε” το 3 – 2.

Όμως το όποιο άγχος απέβαλλε λίγο αργότερα ο Δόνος, ο οποίος στο 87′ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 4 – 2. Το μόνο που κατάφερε λίγο αργότερα η Μαρμαρίνη, ήταν να μειώσει με τον Λιόλιο στο 85′ για το τελικό 4 – 3.

Αναγέννηση Πυργετού: Παναγιωτόπουλος, Βρακάτος (86′ Πετρωτός), Σινάν, Κατσιάβας, Δελητζάνης (86′ Γκρίγκας), Δούρος (75′ Γκανάβας), Τριανταφύλλου, Δόνος, Σινάνι, Βάρσος, Τζίτσκας (65′ Σούπας).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παλτινιώτης, Γκιώνης (33′ Μιχόπουλος), Λιόλιος, Νάστος (82′ Νικολούδης), Γκέκας, Κωσταρέλλος (62′ Χαλούλος), Βλάχος, Λιόγκας, Κουτσουρίδης, Φαρμάκας (62′ Κυμπούρης), Κρητικός.