Πρώτη νίκη με εντυπωσιακό τρόπο για το Αργυροπούλι!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας και μάλιστα με ανατροπή του σκορ σημείωσε η Δόξα Αργυροπουλίου απέναντι στον Πύρρο με σκορ 4 – 3 εντός έδρας!

Οι «πορτοκαλί» «ξεκόλλησαν» από τους μηδέν βαθμούς και πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα κερδίζοντας το σύνολο του Δημήτρη Βλάχου με εκπληκτικό τρόπο, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Αλέξη Τζατζάκη.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Πύρρος μπήκε μπροστά στο σκορ με τη προβολή του Βασίλη Νούσια και ο Αλέξανδρος Καλόγηρος στο 31′ με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσια.

Πέντε λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, το Αργυροπούλι γύρισε ανάποδα το παιχνίδι στο σκορ, με τον Αλέξη Τζατζάκη να σκοράρει αρχικά στο 50′, στο 59′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 73′ για το 4 – 1 που έδωσε σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη.

Μάλιστα, ο έμπειρος φορ με τα τρία αυτά γκολ σημείωσε χατ – τρικ και είχε σημαντική παρουσία αν μη τι άλλο για τη πρώτη νίκη της ομάδας του Γιώργου Τζαφέρη.

Προς το φινάλε του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4 – 2 με τον Θάνο Γιώργη με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και στο 81′ πέτυχαν νέα μείωση του σκορ και το 4 – 3 με τον Χύσα με σουτ στη κίνηση.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια στον αγώνα με το Αργυροπούλι με τους Γιώργη (43′) και Νούσια (85′).

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιώργος Τζαφέρης): Σαμπανλάρι Γκ., Χατζής, Καραγιάννης, Καραλής Ι., Βογιατζής Ευθ. (86′ Μπουζούκας Θ.), Φουρτούνας, Καραλής Π., Κόκκορας Β. (46′ Βασιλειάδης), Καλόγηρος Αλ., Λεσάι (60′ Σακοράφας Β.), Τζατζάκης (78′ Πλιάτσικας).

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Πολυμέρου, Τσιρογιάννης, Σουλάι (60′ Βίλλης), Μάρης, Σκαφιδάς, Τζιόγκας (55′ Χύσα), Βύρλας, Σάρρα (62′ Γκρίφτσα), Νούσιας, Νικούλης, Γιώργης.