Πρώτος βαθμός για τον Απόλλωνα Γαλήνης

Έπρεπε να φτάσουμε στη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, έτσι ώστε ο Απόλλων Γαλήνης να πάρει τον πρώτο του βαθμό, καθώς απέσπασε την εντός έδρας ισοπαλία με 1 – 1, έχοντας αντίπαλο τον Τοξότη Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και άγγιξαν το γκολ από νωρίς. Όταν στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, κέρδισαν πέναλτι, με τον Μπράτσια να αναλαμβάνει την εκτέλεσή του, αλλά ο Μασιάλας διάλεξε σωστή γωνία και απέκρουσε τον κίνδυνο.

Όμως ο Τσακνάκης Θωμάς ήταν πιο αποτελεσματικός και δέκα λεπτά αργότερα με όμορφο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στον Τοξότη, με το 1 – 0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στη δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφταναν συχνά στην αντίπαλη εστία, δημιουργώντας πολλές τελικές φάσεις με το δεύτερο γκολ να μην έρχεται.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Απόλλων Γαλήνης, όταν στο 75ο λεπτό του αγώνα, ο Καψούρης με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1. Στα τελευταία λεπτά, τίποτα δεν άλλαξε, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.