Β’ ΕΠΣ Λάρισας 2022 – 2023

1ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Δόξα Αργυροπουλίου      37 – 10  27
2. Ιπποκράτης      20 – 12   25
3. ΑΕΛ      27 – 15   20
4. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      22 – 18   19

——————–PLAY OFF——————

5. ΑΠΟΕΛ    27 – 24   18
6. Βαλανίδα      18 – 28    14
7. Αμπελόκηποι      20 – 16   14
8. Ακαδημία Τυρνάβου      9 – 19   10
9. Κεραυνός Δρυμού      8 – 22   5
10. Αμπελωνιακός      12 – 36   2

1η Αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ 1 – 1 Δρυμός
Αμπελόκηποι 3 – 4 ΑΕΛ
Βαλανίδα 0 – 4 Αργυροπούλι
Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 1 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Αμπελωνιακός 3 – 5 Ιπποκράτης

2η Αγωνιστική

Ιπποκράτης 1 – 0 Αμπελόκηποι
ΑΠΟΕΛ 4 – 3 Αμπελωνιακός
Αργυροπούλι 4 – 1 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
ΑΕΛ 5 – 1 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 1 – 3 Βαλανίδα

3η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 1 – 3 Αμπελόκηποι
Βαλανίδα 2 – 2 ΑΠΟΕΛ
Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 2 Ιπποκράτης
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 2 – 1 Δρυμός
Αργυροπούλι 1 – 0 ΑΕΛ

4η Αγωνιστική

Ιπποκράτης 3 – 1 Αργυροπούλι
ΑΠΟΕΛ 2 – 2 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Αμπελόκηποι 0 – 2 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 3 – 1 Αμπελωνιακός
Δρυμός 0 – 1 ΑΕΛ

5η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 0 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Ιπποκράτης 1 – 0 Δρυμός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 2 – 3 Βαλανίδα
Αργυροπούλι 2 – 1 Αμπελόκηποι
ΑΕΛ 6 – 1 ΑΠΟΕΛ

6η Αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ 5 – 2 Ιπποκράτης
Αμπελόκηποι 2 – 1 Δρυμός
Βαλανίδα 2 – 5 ΑΕΛ
Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 5 Αργυροπούλι
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4 – 1 Αμπελωνιακός

7η Αγωνιστική

Δρυμός 1 – 1 Ακαδημία Τυρνάβου
Αμπελόκηποι 1 – 2 ΑΠΟΕΛ
Αργυροπούλι 6 – 0 Αμπελωνιακός
ΑΕΛ 2 – 2 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ιπποκράτης 2 – 0 Βαλανίδα

8η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 2 – 2 ΑΕΛ
Βαλανίδα 0 – 5 Αμπελόκηποι
Ακαδημία Τυρνάβου 3 – 1 ΑΠΟΕΛ
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 1 – 1 Ιπποκράτης
Δρυμός 0 – 4 Αργυροπούλι

9η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 1 – 2 Δρυμός
ΑΠΟΕΛ 2 – 4 Αργυροπούλι
Αμπελόκηποι 2 – 2 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ακαδημία Τυρνάβου 1 – 1 Βαλανίδα
ΑΕΛ 0 – 1 Ιπποκράτης

10η Αγωνιστική

Ιπποκράτης 2 – 0 Αμπελωνιακός
Δρυμός 0 – 2 ΑΠΟΕΛ
ΑΕΛ 1 – 1 Αμπελόκηποι
Αργυροπούλι 4 – 0 Βαλανίδα
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 2 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου

11η Αγωνιστική

Αμπελόκηποι 2 – 0 Ιπποκράτης
Αμπελωνιακός 0 – 5 ΑΠΟΕΛ
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3 – 2 Αργυροπούλι
Ακαδημία Τυρνάβου 1 – 0 ΑΕΛ
Βαλανίδα 4 – 1 Δρυμός

12η Αγωνιστική

Αμπελόκηποι 04/02 Αμπελωνιακός
ΑΠΟΕΛ 04/02 Βαλανίδα
Ιπποκράτης 04/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 04/02 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
ΑΕΛ 04/02 Αργυροπούλι

13η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 12/02 Ιπποκράτης
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 12/02 ΑΠΟΕΛ
Ακαδημία Τυρνάβου 12/02 Αμπελόκηποι
Αμπελωνιακός 12/02 Βαλανίδα
ΑΕΛ 12/02 Δρυμός

14η Αγωνιστική

Ακαδημία Τυρνάβου 18/02 Αμπελωνιακός
Δρυμός 18/02 Ιπποκράτης
Βαλανίδα 18/02 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Αμπελόκηποι 18/02 Αργυροπούλι
ΑΠΟΕΛ 18/02 ΑΕΛ

15η Αγωνιστική

Ιπποκράτης -/02 ΑΠΟΕΛ
Δρυμός -/02 Αμπελόκηποι
ΑΕΛ -/02 Βαλανίδα
Αργυροπούλι -/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Αμπελωνιακός -/02 Αναγέννηση Ευαγγλισμού

16η Αγωνιστική

Βαλανίδα -/02 Ιπποκράτης
ΑΠΟΕΛ -/02 Αμπελόκηποι
Αμπελωνιακός -/02 Αργυροπούλι
Αναγέννηση Ευαγγελισμού -/02 ΑΕΛ
Ακαδημία Τυρνάβου -/02 Δρυμός

17η Αγωνιστική

ΑΕΛ -/02 Αμπελωνιακός
Αμπελόκηποι -/02 Βαλανίδα
ΑΠΟΕΛ -/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Ιπποκράτης -/02 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Αργυροπούλι -/02 Δρυμός

18η Αγωνιστική

Δρυμός -/03 Αμπελωνιακός
Αργυροπούλι -/03 ΑΠΟΕΛ
Αναγέννηση Ευαγγελισμού -/03 Αμπελόκηποι
Βαλανίδα -/03 Ακαδημία Τυρνάβου
Ιπποκράτης -/03 ΑΕΛ

2ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Ανθούπολη      51 – 7   33
2. Λαρισαϊκός      19 – 18   22
3. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      17 – 16   20
4. Αναγέννηση Ολύμπου     20 – 16   17

——————PLAY OFF—————

5. Αστραπή Ν. Πολιτείας      17 – 17   16
6. Γαλήνη      15 – 20   13
7. Στόμιο      18 – 26   13
8. Προμηθέας      15 – 21   11
9. Γλαύκη      11 – 16   11
10. Ελάτεια      7 – 33   3

1η Αγωνιστική

Ανθούπολη 4 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ελάτεια 0 – 2 Γαλήνη
Γλαύκη 2 – 0 Λαρισαϊκός
Στόμιο 2 – 5 Αναγέννηση Ολύμπου
Προμηθέας 3 – 0 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

2η Αγωνιστική

Λαρισαϊκός 1 – 0 Προμηθέας
Γαλήνη 2 – 1 Στόμιο
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 0 Γλαύκη
Ελάτεια 0 – 6 Ανθούπολη
Αναγέννηση Ολύμπου 1 – 2 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

3η Αγωνιστική

Ανθούπολη 3 – 0 Γλαύκη
Στόμιο 4 – 2 Ελάτεια
Προμηθέας 0 – 3 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 3 – 1 Γαλήνη
Αναγέννηση Ολύμπου 2 – 0 Λαρισαϊκός

4η Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 1 Αναγέννηση Ολύμπου
Ελάτεια 1 – 2 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Γλαύκη 1 – 1 Προμηθέας
Στόμιο 1 – 7 Ανθούπολη
Γαλήνη 0 – 3 Λαρισαϊκός

5η Αγωνιστική

Ανθούπολη 7 – 2 Προμηθέας
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 1 Γαλήνη
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 3 – 0 Στόμιο
Αναγέννηση Ολύμπου 2 – 0 Γλαύκη
Λαρισαϊκός 4 – 1 Ελάτεια

6η Αγωνιστική

Ελάτεια 0 – 3 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Γλαύκη 1 – 1 Γαλήνη
Στόμιο 2 – 2 Λαρισαϊκός
Προμηθέας 2 – 2 Αναγέννηση Ολύμπου
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 0 – 4 Ανθούπολη

7η Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας 1 – 0 Στόμιο
Γλαύκη 3 – 0 Ελάτεια
Γαλήνη 2 – 1 Προμηθέας
Λαρισαϊκός 2 – 1 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αναγέννηση Ολύμπου 1 – 2 Ανθούπολη

8η Αγωνιστική

Ανθούπολη 7 – 0 Λαρισαϊκός
Στόμιο 3 – 0 Γλαύκη
Προμηθέας 2 – 1 Ελάτεια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 1 – 1 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Γαλήνη 2 – 3 Αναγέννηση Ολύμπου

9η Αγωνιστική

Ανθούπολη 4 – 0 Γαλήνη
Ελάτεια 1 – 0 Αναγέννηση Ολύμπου
Γλαύκη 1 – 2 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Προμηθέας 3 – 1 Στόμιο
Λαρισαϊκός 3 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας

10η Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας 1 – 4 Ανθούπολη
Γαλήνη 4 – 1 Ελάτεια
Λαρισαϊκός 2 – 0 Γλαύκη
Αναγέννηση Ολύμπου 1 – 3 Στόμιο
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 1 – 0 Προμηθέας

11η Αγωνιστική

Γλαύκη 3 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ανθούπολη 3 – 0 Ελάτεια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 2 – 2 Αναγέννηση Ολύμπου
Προμηθέας 1 – 2 Λαρισαϊκός
Στόμιο 1 – 0 Γαλήνη

12η Αγωνιστική

Γλαύκη 04/02 Ανθούπολη
Γαλήνη 04/02 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αστραπή Ν. Πολιτείας 04/02 Προμηθέας
Ελάτεια 05/02 Στόμιο
Λαρισαϊκός 05/02 Αναγέννηση Ολύμπου

13η Αγωνιστική

Αναγέννηση Ολύμπου 12/02 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 12/02 Ελάτεια
Προμηθέας 12/02 Γλαύκη
Ανθούπολη 12/02 Στόμιο
Λαρισαϊκός 12/02 Γαλήνη

14η Αγωνιστική

Προμηθέας 18/02 Ανθούπολη
Γαλήνη 18/02 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Στόμιο 18/02 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Γλαύκη 18/02 Αναγέννηση Ολύμπου
Ελάτεια 18/02 Λαρισαϊκός

15η Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας -/02 Ελάτεια
Γαλήνη -/02 Γλαύκη
Λαρισαϊκός -/02 Στόμιο
Αναγέννηση Ολύμπου -/02 Προμηθέας
Ανθούπολη -/02 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

16η Αγωνιστική

Στόμιο -/02 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ελάτεια -/02 Γλαύκη
Ανθούπολη -/02 Αναγέννηση Ολύμπου
Φιλοκτήτης Μελιβοίας -/02 Λαρισαϊκός
Προμηθέας -/02 Γαλήνη

17η Αγωνιστική

Λαρισαϊκός -/02 Ανθούπολη
Γλαύκη -/02 Στόμιο
Ελάτεια -/02 Προμηθέας
Αστραπή Ν. Πολιτείας -/02 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αναγέννηση Ολύμπου -/02 Γαλήνη

18η Αγωνιστική

Γαλήνη -/03 Ανθούπολη
Αναγέννηση Ολύμπου -/03 Ελάτεια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας -/03 Γλαύκη
Στόμο -/03 Προμηθέας
Αστραπή Ν. Πολιτείας -/03 Λαρισαϊκός

3ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Αγ. Ανάργυροι      37 – 9   30
2. Βούναινα      29 – 19   22
3. ΠΑΟΛ Αβέρωφ       21 – 14   20
4. Ελευθεραί      16 – 18   18

——————–PLAY OFF——————

5. Διογένης      19 – 13   17
6. Ομόνοια     8 – 13   14
7. Μαχητής Τερψιθέας     17 – 23   12
8. Χαλκιάδες       15 – 21   12
9. Υπέρεια      20 – 26   11
10. Αμπελιά      13 – 39   1

1η Αγωνιστική

ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 3 Ελευθεραί
Υπέρεια 5 – 3 Αμπελιά
Αγ. Ανάργυροι 6 – 1 Χαλκιάδες
Διογένης 4 – 1 Μαχητής Τερψιθέας
Ομόνοια 0 – 2 Βούναινα

2η Αγωνιστική

Ελευθεραί 1 – 6 Αγ. Ανάργυροι
Υπέρεια 1 – 2 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Μαχητής Τερψιθέας 2 – 4 Βούναινα
Χαλκιάδες 0 – 1 Ομόνοια
Αμπελιά 0 – 2 Διογένης

3η Αγωνιστική

ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 3 Αγ. Ανάργυροι
Διογένης 1 – 1 Υπέρεια
Ομόνοια 2 – 1 Ελευθεραί
Βούναινα 4 – 2 Αμπελιά
Μαχητής Τερψιθέας 1 – 1 Χαλκιάδες

4η Αγωνιστική

Ελευθεραί 1 – 2 Μαχητής Τερψιθέας
Υπέρεια 0 – 5 Βούναινα
Αγ. Ανάργυροι 2 – 0 Ομόνοια
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 3 – 0 Διογένης
Αμπελιά 3 – 5 Χαλκιάδες

5η Αγωνιστική

ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2 – 0 Ομόνοια
Ελευθεραί 3 – 0 Αμπελιά
Βούναινα 3 – 2 Διογένης
Μαχητής Τερψιθέας 1 – 5 Αγ. Ανάργυροι
Χαλκιάδες 3 – 1 Υπέρεια

6η Αγωνιστική

Υπέρεια 6 – 1 Ελευθεραί
Αγ. Ανάργυροι 4 – 2 Αμπελιά
Διογένης 2 – 1 Χαλκιάδες
Ομόνοια 0 – 2 Μαχητής Τερψιθέας
Βούναινα 2 – 6 ΠΑΟΛ Αβέρωφ

7η Αγωνιστική

Ελευθεραί 2 – 0 Διογένης
Αγ. Ανάργυροι 4 – 0 Υπέρεια
Μαχητής Τερψιθέας 1 – 1 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Χαλκιάδες 1 – 1 Βούναινα
Αμπελιά 1 – 1 Ομόνοια

8η Αγωνιστική

ΠΑΟΛ Αβέρωφ 1 – 1 Χαλκιάδες
Διογένης 0 – 1 Αγ. Ανάργυροι
Ομόνοια 1 – 1 Υπέρεια
Βούναινα 1 – 2 Ελευθεραί
Αμπελιά 0 – 4 Μαχητής Τερψιθέας

9η Αγωνιστική

ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2 – 1 Αμπελιά
Υπέρεια 2 – 2 Μαχητής Τερψιθέας
Αγ. Ανάργυροι 2 – 4 Βούναινα
Ομόνοια 1 – 1 Διογένης
Χαλκιάδες 0 – 1 Ελευθεραί

10η Αγωνιστική

Ελευθεραί 1 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αμπελιά 1 – 3 Υπέρεια
Χαλκιάδες 0 – 3 Αγ. Ανάργυροι
Μαχητής Τερψιθέας 0 – 2 Διογένης
Βούναινα 0 – 1 Ομόνοια

11η Αγωνιστική

Αγ. Ανάργυροι 1 – 0 Ελευθεραί
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 3 – 1 Υπέρεια
Βούναινα 3 – 1 Μαχητής Τερψιθέας
Ομόνοια 1 – 2 Χαλκιάδες
Διογένης 5 – 0 Αμπελιά

12η Αγωνιστική

Αγ. Ανάργυροι 05/02 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Υπέρεια 05/02 Διογένης
Ελευθεραί 05/02 Ομόνοια
Αμπελιά 05/02 Βούναινα
Χαλκιάδες 05/02 Μαχητής Τερψιθέας

13η Αγωνιστική

Μαχητής Τερψιθέας 11/02 Ελευθεραί
Βούναινα 11/02 Υπέρεια
Ομόνοια 11/02 Αγ. Ανάργυροι
Χαλκιάδες 11/02 Αμπελιά
Διογένης 11/02 ΠΑΟΛ Αβέρωφ

14η Αγωνιστική

Ομόνοια 19/02 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αμπελιά 19/02 Ελευθεραί
Διογένης 19/02 Βούναινα
Αγ. Ανάργυροι 19/02 Μαχητής Τερψιθέας
Υπέρεια 19/02 Χαλκιάδες

15η Αγωνιστική

Ελευθεραί -/02 Υπέρεια
Αμπελιά -/02 Αγ. Ανάργυροι
Χαλκιάδες -/02 Διογένης
Μαχητής Τερψιθέας -/02 Ομόνοια
ΠΑΟΛ Αβέρωφ -/02 Βούναινα

16η Αγωνιστική

Διογένης -/02 Ελευθεραί
Υπέρεια -/02 Αγ. Ανάργυροι
ΠΑΟΛ Αβέρωφ -/02 Μαχητής Τερψιθέας
Βούναινα -/02 Χαλκιάδες
Ομόνοια -/02 Αμπελιά

17η Αγωνιστική

Χαλκιάδες -/02 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αγ. Ανάργυροι -/02 Διογένης
Υπέρεια -/02 Ομόνοια
Ελευθεραί -/02 Βούναινα
Μαχητής Τερψιθέας -/02 Αμπελιά

18η Αγωνιστική

Αμπελιά -/03 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Μαχητής Τερψιθέας -/03 Υπέρεια
Βούναινα -/03 Αγ. Ανάργυροι
Διογένης -/03 Ομόνοια
Ελευθεραί -/03 Χαλκιάδες