«Σεφτέ» με Δημήτρη Κίτσιο η Δόξα Αργυροπουλίου

Συγκομιδή βαθμών και μάλιστα τριών πέτυχε η Δόξα Αργυροπουλίου, κερδίζοντας με 3 – 0 τον Ιπποκράτη Λάρισας με τον Δημήτρη Κίτσιο να σκοράρει τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του, οδηγώντας τους «κιτρινόμαυρους» στη πρώτη τους νίκη στη σεζόν, για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Αργυροπουλίου ήταν αυτή που κατάφερε πρώτη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της και να φτάσει στο πολυπόθητο τέρμα που άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη. Ήταν το 16ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σακοράφας με ιδανικό τελείωμα από θέση βολής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να κάνουν δύο τα τέρματά τους, σχεδόν με τη σέντρα. Πιο συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Κίτσιος με πολύ όμορφη ενέργεια δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η Δόξα Αργυροπουλίου μάλιστα, λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, κατάφερε ουσιαστικά να κλειδώσει την υπόθεση νίκη. Ήταν το 63ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Δημήτρης Κίτσιος σκόραρε ξανά, διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 στη νίκη της ομάδας του.