Σε ανοδική πορεία ο Δαμασιακός!

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας σημείωσε ο Δαμασιακός, αφού κέρδισε αυτήν την φορά το Αβέρωφ με σκορ, 3 – 0!

Η ομάδα του Βασίλη Νάρη που βρίσκεται σε πολύ καλό «φεγγάρι», σημείωσε την τρίτη διαδοχική νίκη κι έτσι έφθασε τους έντεκα βαθμούς και την 10η θέση.

Από την άλλη, το λαρισινό συγκρότημα των Φώτη Πλίτση – Γιώργου Παπαντωνίου βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας τέσσερις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 33ο λεπτό, ο Αλέξης Τσούτσας «άνοιξε» το σκορ για τον Δαμασιακό με κοντινό πλασέ και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 78′, ο Στέλιος Λούτσος σκόραρε με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ και οι γηπεδούχοι πήραν σκορ ασφαλείας για τη συνέχεια του παιχνιδιού.

Το τελικό 3 – 0 για την ομάδα του Βασίλη Νάρη διαμόρφωσε τρία λεπτά μετά ο Αλέξης Τσούτσας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ!

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Νίκος Γκουγκουλιάς αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Χήτο στο 55ο λεπτό…

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης (80′ λ.τ. Πέρπερας), Ιωαννίδης, Οικονόμου, Λέτσιος (80′ Νταμπαλέτσιος), Μουσιαρής Θ., Θώμο (46′ Τσιάλτας), Δούκας, Σκούπρας (70′ Ασπραδάκης), Λούτσος, Κυρατζής (46′ Βίδρας), Τσούτσας.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης – Γιώργος Παπαντωνίου): Μάνος, Τσούτσας, Μπαντέλας, Στεργίου (25′ λ.τ. Παπαναστασούλης), Σπαρτής, Κανιούρας (80′ Ράπτης), Γκουγκουλιάς, Μπέης (80′ Γκανάς), Μανώλης, Γραμμένος (80′ Σπανός), Ζήκος (50′ λ.τ. Τάχος).