Σε απόσταση… τεσσάρων βαθμών και πάλι η Αναγέννηση Ευαγγελισμού!

Τα χαμόγελα στην Αναγέννηση Ευαγγελισμού επέστρεψαν στη θέση τους, κάτι λιγότερο από μια εβδομάδα από την ήττα στη Βερδικούσια. Και αυτό διότι οι «πράσινοι» κέρδισαν στον Δρυμό τον Κεραυνό με 2 – 1 και είδαν παράλληλα τον Τύρναβο να χάνει με το ίδιο σκορ από την ΑΕΛ στο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης».

Η διαφορά μεταξύ του πρώτου, Τυρνάβου και της δεύτερης, Αναγέννησης Ευαγγελισμού επέστρεψε και πάλι στους τέσσερις βαθμούς, μιας μόλις εβδομάδα μετά την αύξηση στους… επτά.

Η Αναγέννηση Ευαγγελισμού πέρασε από τον Δρυμό και έφτασε τους 27 βαθμούς στον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, μειώνοντα την διαφορά από τον Τύρναβο που έχασε από την ΑΕΛ και έμεινε στους 31 πόντους.

Το συγκρότημα του Χάρη Νούσια έκανε εξαιρετική εκκίνηση, φτάνοντας στο γκολ μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης. Σκόρερ; Ο τερματοφύλακας της ομάδας της Αναγέννησης, Δημήτρης Μιγδάνης. Μάλιστα αυτό ήταν και το δεύτερό του τέρμα στη σεζόν, μιας και είχε σκοράρει και στον αγώνα με τον Λαρισαϊκό!

Πως;

Με πέναλτι φυσικά. Ο Καραγκιόζης ανέτρεψε τον Σπύρο Λιούρα εντός περιοχής και ο Δημήτρης Μιγδάνης ανέλαβε την ευθύνη να μετουσιώσει το πέναλτι σε γκολ για τους φιλοξενούμενους. Κια φυσικά δεν αστόχησε, ανοίγοντας το σκορ από νωρίς.

Μάλιστα οι «πράσινοι» έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα στο 17′ με «δράστη» των… Μπέκαμ του Ευαγγελισμού, Χρήστου Καρέλα, που βρήκε τον χώρο και τον χρόνο και από τα όρια της μεγάλης περιοχής κέρδισε τον Παπαϊωάννου για το 0 – 2.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν στην επανάληψη να μειώσουν το σκορ σε 1 – 2 στο 51ο λεπτό με τον Καντολάρι, αφού έκλεψε την μπάλα στο χώρο της μεσσαίας γραμμής, κέρδισε από τα 30 και πλέον μέτρα τον Μιγδάνη, στέλνοντας την μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας του, για το τελικό 1 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με αριθμητικό μειονέκτημα, μιας και είδαν τον Τσάτσο να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα στο 87ο λεπτό.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Παπαϊωάννου (46′ Λικάι), Δαχλύθρας, Λιούρας, Καραγκιόζης, Καντολάρι, Ζιαγκλαβός, Κουζιώνης (72′ Κουρουκλίδης), Καρακώστας, Γκαντούνας, Λαγιόκαπας, Παναγιώτου (70′ Ρούσι).

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Μιγδάνης (62′ λ.τ. Κατής), Τζακόλα, Κότυλης, Γκαραβέλης, Βαλατσός (74′ Πρακατές), Τσάτσος, Ντόκος, Μπαλατσός, Λιούρας Σπ., Καρέλας (81′ Φάκας), Λιούρας Λ.