Σημαντικά παιχνίδια και στη Β’ τοπική κατηγορία!

Οι ομάδες της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας επιστρέφουν στην αγωνιστική δράση και η 13η αγωνιστική στους τρεις ομίλους θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (08-09/02).

Οι αγώνες στον 1ο όμιλο θα γίνουν το πρωί της Κυριακής με ώρα έναρξης στις 11:00 το πρωί, ενώ οι αγώνες σε 2ο & 3ο όμιλο θα γίνουν το μεσημέρι του Σαββατοκύριακου.

Η 13η αγωνιστική στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Μεγ. Ελευθεροχώρι 09/02 Συκέα
Δασοχώρι 09/02 Ροδιακός
Μαρίνος Αντύπας 09/02 Καρυά
Χαραυγή 0 – 3 α.α. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καλύβια 09/02 Πλατανούλια
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 09/02 Ακαδημία Ελασσόνας

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. Ροδιακός      41 – 10   27
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      29 – 14   26

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Δασοχώρι      29 – 9   26

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πλατανούλια      26 – 11   23
5. Ακαδημία Ελασσόνας      22 – 19   21
6. Μεγ. Ελευθεροχώρι      19 – 27   17
7. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      23 – 20   16
8. Καρυά     28 – 29   16
9. Συκέα      21 – 19   15
10. Καλύβια      16 – 32   14
11. Μαρίνος Αντύπας      8 – 33   3

Η 13η αγωνιστική στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Νέο Περιβόλι 08/02 Λάρισα ’88
Ηρακλής Χάλκης 09/02 Ελάτεια
Αμπελόκηποι 09/02 Καλοχώρι
Ανθούπολη 09/02 Αετόλοφος
Στόμιο 09/02 Πυργετός
Ομορφοχώρι 09/02 Τοξότης Λάρισας

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      43 – 12   30
2. Καλοχώρι      37 – 17   29

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      32 – 16   22

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      25 – 20   21
5. Αμπελόκηποι      15 – 14   19
6. Ελάτεια      19 – 30   15
7. Τοξότης Λάρισας      17 – 20   14
8. Ομορφοχώρι      17 – 22   13
9. Αετόλοφος      19 – 23   12
10. Στόμιο      14 – 19   10
11. Νέο Περιβόλι      17 – 41   5
12. Λάρισα ΄88      13 – 33   4

Η 13η αγωνιστική στον 3ο όμιλο έχει ως εξής:

Χαλκιάδες 08/02 Κρήνη
Μυραϊκός 08/02 Ομόνοια
Διογένης 08/02 Κουτσόχερο
Ζάππειο 08/02 Νεάπολη
Ακαδημία Φαρσάλων 08/02 Σταυρός
Μάνδρα 08/02 Βασιλί

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. Νεάπολη      46 – 10   32
2. Κουτσόχερο     35 – 8   28

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Χαλκιάδες      41 – 7   26

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ομόνοια      22 – 15   21
5. Μάνδρα      24 – 19   21
6. Διογένης      26 – 26   17
7. Βασιλί      19 – 11   16
8. Ζάππειο      16 – 18   16
9. Κρήνη      23 – 27   13
10. Ακαδημία Φαρσάλων      10 – 32   7
11. Μυραϊκός      19 – 50   6
12. Σταυρός      7 – 67   -5