Σμόλικας Φαλάνης… «4Χ4»

Την τέταρτη συνεχόμενή του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Σμόλικας Φαλάνης, ο οποίος στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0 του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων.

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό μισάωρο του παιχνιδιού, ο Σμόλικας Φαλάνης κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες του και να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα, στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κακαβίτσης με όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και φρόντισαν γρήγορα – γρήγορα να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας. Διότι δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Αλατάς με ωραία κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας από τη Φαλάνη.

Στα εναπομείναντα λεπτά, οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Χρόνη, ήλεγξαν τον ρυθμό και δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, με το 2 – 0 να παραμένει μέχρι το τέλος.