Σοκ στο 90’+3′ για το Μακρυχώρι!

Τον βαθμό της ισοπαλίας κρατούσε στα χέρια του ο Αετός Μακρυχωρίου μέσα στη δύσκολη έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας, όμως στις καθυστερήσεις δέχτηκε γκολ και ηττήθηκε τελικά με 1 – 0.

Έτσι μετά από αυτή την ήττα, ο Αετός Μακρυχωρίου παρέμεινε στους εφτά βαθμούς και βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μετά από τέσσερεις αγωνιστικές.

Ο Αετός Μακρυχωρίου, πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο βάζοντας δύσκολα στους αντιπάλους τους, αποδεικνύοντας πως είναι μία πολύ καλά δουλεμένη ομάδα. Γι’ αυτό και το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο. Όμως αρκούσε μια φάση στις καθυστερήσεις για να ανατρέψει προς το… χειρότερο την κατάσταση. Ο Τσιρογιάννης μετά από υπόδειξη του διαιτητή κέρδισε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αριστείδης Λώττας, ο οποίος δεν αστόχησε και έκανε το 1 – 0. Έτσι ο Αετός γνώρισε την ήττα στην Καρδίτσα, σε ένα ματς που θα μπορούσε να πάρει την ισοπαλία.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Μιχάλης Ζιώγας): Θεολόγης Κ., Εκίζογλου (52’ Θεολόγης Β. – 87’ Βαβλιάκης) Μπακρατσάς (87’ Οικονόμου), Γκουγκούδης (65’ Τσιρογιάννης), Νίκιτς, Αρχοντής, Κουτρομάνος, Μπιτέλης, Τζέκος, Λώττας, Χασομέρης.

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας): Μισιρλής, Μπάρδας, Δραγατσίκης, Σιάτρας, Κουμπούρας, Ζησούλης (78’ Σπανός), Κολοβός, Αλεξανδρής, Κατσαμάγκας (88’ Μουξιός), Μάντζαρης, Λεσάϊ (88’ Μπενεχούτσος).