Σταθερά για την… πρωτιά!

Δεύτερι σερί νίκη που τον κρατάει στη 1η θέση της βαθμολογίας πέτυχε το Ελευθεραί, το οποίο για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας επικράτησε με 3 – 1 της Φορτούνας Κουτσόχερου.

Έτσι οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, έφτασαν τους 7 βαθμούς με δύο νίκες και μία ισοπαλία με τη Πελασγιώτιδα στη πρεμιέρα, με την οποία “συγκατοικεί” κιόλας στη 1η θέση. Από την άλλη η Φορτούνα Κουτσόχερου έμεινε στους έξι βαθμούς και τη 4η θέση.

Με άσχημο τρόπο εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι από το 35′ αναγκάστηκαν να συνεχίσουν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σαλοκανά από τον διαιτητή.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και στην “εκπνοή” του πρώτου μέρους πήραν το προβάδισμα. Στο 44′ λοιπόν, ο Γαρυφαλλόπουλος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ και έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο μέρος το Ελευθεραί συνέχισε όπως έκλεισε το πρώτο. Με πίεση και… γκολ. Στο 65′ ο Ζιάρρας ήρθε για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Δάσσιος, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Το Ελευθεραί έμεινε κι αυτό με δέκα παίκτες προς το φινάλε. Αυτός που αποβλήθηκε ήταν ο Μιχαλόπουλος στο 90′ που αντίκρυσε τη κόκκινη του διαιτητή. Τέλος, στο αμέσως επόμενο λεπτό η Φορτούνα Κουτσοχέρου κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Δημήτρη Σκούπρα για το τελικό 3 – 1.

Ελευθεραί (Γιάννης Μπάγκας): Φιλοκώστας, Ντελόπουλος, Μιχαλόπουλος, Τσιαδήμος Γ., Ζησόπουλος, Τσεκούρας (82’ Κατσικαλούδης), Μακρίδης (62’ Τριτόπουλος), Ζιάρρας, Γαρυφαλλόπουλος (72’ Τόλλιας Κ.), Τσιαδήμος Σ., Δάσσιος.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Αποστόλης Ευαγγέλου): Κιτσόπουλος, Τασιός, Καλφούτζος Κ. (71’ Χατζής), Γκουντρουμπής, Τασούλης, Σκούπρας, Τσιάμης Β., Σαλοκανάς, Τσιούτσιας Λ. (61’ Παζάρας), Τσιάμης Γ. (46’ Σιούτας), Τσακουρίδης (61’ Τσιούτσιας Α.).