“Στοπ” από την γειτονική Ελάτεια

Τέλος στα θετικά αποτελέσματα του Θερμαϊκού Στομίου έβαλε η Θύελλα Ελάτειας καθώς υποχρέωσε τους πρωτοπόρους σε ισοπαλία 2 – 2 στο γήπεδο της Ελάτειας.

Η ομάδα του Θερμαϊκού προηγήθηκε στο σκορ στο 25ο λεπτό με τον Αλαβανό και αφού νωρίτερα είχε προηγηθεί δοκάρι για την Θύελλα σε σουτ του Κολωνιότη στο 13ο λεπτό. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχου δεν το έβαλαν κάτω και με τον Αχιλλέα Βαλόζο δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, μετρώντας δύο καλές στιγμές στο 42′ και 45′.

Ότι όμως δεν κατάφερε ο Βαλόζος, έκανε πράξη ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος Βασίλης Ζάρρας στο 60ο λεπτό φέρνοντας το ματς στα ίσα. Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενοι “ξύπνησαν” και μ έχοντας και πάλι δράστη τον Αλβανό πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 75′. Οι γηπεδούχοι παρόλα αυτά δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και έτσι ο προπονητής – παίκτης, θεόδωρος Σολωμός στο 90ο λεπτό έσωσε την παρτίδα με ένα όμορφο σουτ στη κίνηση, γράφοντας και το τελικό 2 – 2.

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Μαγκάρας, Γεωργαντάς, Αλβανός Γ., Σολωμός Θ., Γιακουμπής, Κίτσος, Ζάρρας Β., Τσιάκος, Κολωνιότης, Βαλόζος, Κολόνας.

Θερμαϊκός Στομίου: Δημεράς Αν., Λιάπης, Τσικούρας, Θεοδώρου, Παλάσκας, Τσιτσιούμης, Δεσπότης, Καρέντζος, Ταπατάς, Τσιάρας, Αλβανός Κ.

Αγωνίστηκαν και οι: Ξαφάρας, Οικονόμου.