Στο δεύτερο μέρος το «καθάρισε» ο Πανιώνιος!

Νικητής στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ αναδείχθηκε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, καθώς «πέρασε» από την έδρα της Μάνδρας με το ευρύ 0 – 3, γκολ τα οποία ήρθαν στην επανάληψη για το συγκρότημα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης λοιπόν, έφθασε τους είκοσι πέντε βαθμούς με αυτή τη νίκη και συνεχίζει στη τρίτη θέση με τη Δόξα Ραχούλας, ενώ από την άλλη, η Μάνδρα έμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς και μία θέση πιο κάτω μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 50ο λεπτό ο Χρήστος Σκέντζας με πλασέ μετά από σέντρα του Ελιζόπουλου έβαλε μπροστά τον Πανιώνιο στο σκορ, ενώ στο 72ο λεπτό ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά κέρδισε τον Αποστόλη Ράιδο και διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Προς το φινάλε της συνάντησης, ο Χαν μετά από ωραία ατομική ενέργεια και ιδανικό τελείωμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ από τη πλευρά της η Μάνδρα έχασε ευκαιρίες με τους Τεκέδη, Αλκία και Παπαδόπουλο Ν.Δ.

Α.Ε. Μάνδρας 2016 (Γιάννης Παπαναστασίου): Ράιδος, Γκίκας, Φασούλας, Οσμάνι, Ζούγκα Μάρ., Τσιλιλής (60′ λ.τ. Μακρυγιάννης), Παπαδόπουλος Ν., Δ., Τεκέδης, Αλκία, Ζούγκα Μαν. (80′ Πικούλης), Παπανικολάου.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης, Ελιζόπουλος Ν., Κανής Ηλ., Σερέτης Π., Βασιλείου, Ελιζόπουλος Σ., Σκέντζας Χρ., Χαν, Κίτσας Π. (70′ Παϊτέρης Π.), Κίτσας Γ., Κίτσας Γερ. (65′ Σκέντζας Χρ.).