Στο φινάλε «άλωσε» τον Αετόλοφο και συνέχισε στη κορυφή ο Αστήρ Μελισσοχωρίου

Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα ο Αστέρας Μελισσοχωρίου σκόραρε στον Αετόλοφο και πέρασε από την δυσκολοκατάβλητη έδρα του Αετού, κρατώντας τα ηνία στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, έπειτα από 5 αγωνιστικές.

Στον Αετόλοφο το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ παρά το δοκάρι του Χριστώνη στο 40′. Στην επανάληψη όμως ο Αστέρας Μελισσοχωρίου «φόρτσαρε» και έτσι έφτασε στη νίκη που τον διατήρησε με δώδεκα βαθμούς στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το πολυπόθητο γκολ ήρθε στο 77′ όταν ο Τσιαντούλης με κάθετη πάσα βρήκε μέσα στη περιοχή τον Γουργιώτη που εκείνος με την σειρά του δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει εύστοχα τον Ζεϊμπέκη και με τον τρόπο αυτό να βάζει σε θέση οδηγού τον Αστέρα Μελισσοχωρίου.

Οι παίκτες του Κώστα Μπακατσή έφτασαν και σε δέυτερο γκολ στο 90′. Ο Τσιαντούλης ανατράπηκε και ο κ. Δημεράς έδειξε την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Ο Χριστώνης ανέλαβε την ευθύνη των ποινών, κάνοντας το σκορ 2 – 0.