Με Κώτσια φουλάρει για παραμονή!

Μία πολύ σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει ο Κίσσαβος Συκουρίου, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας με 1 – 0 της Δόξας Βλαχογιαννίου για τη 19η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από αυτούς του πολύτιμους βαθμούς που πήρε η ομάδα του Συκουρίου, κατάφερε να φτάσει τους είκοσι τρεις συνολικά και να ανέβει στην 10η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη το Βλαχογιάννι παρέμεινε στου είκοσι δύο βαθμούς και υποχώρησε στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν το 50ό λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Κώτσιας νίκησε την αντίπαλη άμυνα και τον αντίπαλο γκολκίπερ και σκόραρε το μοναδικό τέρμα του αγώνα. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι, ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ιωαννίδη στο 90′.