Συνέχεια με νίκη για το Καλοχώρι

Μετά το ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής, η Αναγέννηση Καλοχωρίου συνέχισε με νίκη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, επικρατώντας με 3 – 2 εντός έδρας της μαχητικής Δόξας Αμυγδαλής, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα της Αμυγδαλής ήταν αυτή που πρώτη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και στο 17ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Ντάφης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Όμως στο 31ο λεπτό, ήρθε η αντίδραση των γηπεδούχων, οι οποίοι ισοφάρισαν σε 1 – 1 με τον Κρητικό. Με το 1 – 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 51′ η τύχη χαμογέλασε στο Καλοχώρι, καθώς ο Ανδρέου, άθελά του, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με το 2 – 1 να είναι γεγονός. Ενώ στο 63ο λεπτό, ο Κρητικός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1.

Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Αμυγδαλής, ήταν να μειώσει σε 3 – 2 με τον Στεργίου, το οποίο έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο ματς.