Συνέχεια με νίκη ο Λαρισαϊκός

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε ο Λαρισαϊκός, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 3 – 1 του Τυρνάβου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Λαρισαϊκός ήταν αυτός που κατάφερε πρώτος να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Καθώς με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο ματς, ο Κουρούκας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, διατήρησε τη ψυχραιμία του και με ιδανικόή κεφαλιά από σέντρα του Παϊτέρη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ για τον Λαρισαϊκό.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και αρκετά γρήγορα ο Τύρναβος κατάφερε να επαναφέρει τις ισορροπίες στο ματς. Καθώς στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζηκρανιώτης με όμορφη προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1 – 1, βάζοντας ξανά την ομάδα του στη διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Όμως οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση σε αυτό το γκολ που δέχτηκαν. Διότι με τη συμπλήρωση εβδομήντα πέντε λεπτών αγώνα, ο Παϊτέρης με ωραία ενέργεια βρήκε στόχο και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. Για να έρθει στο 89ο λεπτό, ο Κουρούκας με το δεύτερό του τέρμα στο ματς να διαμορφώσει το τελικό 3 – 1 για τον Λαρισαϊκό.

Τέλος, οι άνθρωποι του Τυρνάβου διαμαρτύρονται γενικά για τη διαιτησία του κ. Χήτου στην αναμέτρηση, ενώ έχουν παράπονα και για το δεύτερο γκολ του Λαρισαϊκού, καθώς κατά την κρίση τους ο σκόρερ ήταν οφσάιντ.