Συνέχισε την ανοδική πορεία του ο Ροδιακός

Ο Ροδιακός διεύρυνε το αήττητο σερί του,κερδίζοντας 0 – 2 μέσα στον Πλατύκαμπο, πρόσθεσε άλλους 3 βαθμούς στο ενεργητικό του και μπήκε για τα καλά στο “κόλπο” της παραμονής.

Σε ένα ματς που δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Αλεξούλη ευτύχησαν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με τον “συνήθη ύποπτο” στα τελευταία ματς, Πατρίκου, ο οποίος με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν, αλλά μία το δοκάρι σε προσπάθεια του Σεϊζη και μία η απόκρουση του Μόρα σταμάτησαν τις προσπάθειές τους για ισοφάριση. Έτσι παρέμεινε το 0 – 1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό είχαμε τη φάση η οποία έκρινε σε μεγάλο βαθμό τον αγώνα. Ο Ροδιακός κέρδισε φάουλ λίγα μέτρα μπροστά απο τη γραμμή του κέντρου. Ο Αλεξόπουλος έκανε το γέμισμα, η μπάλα πήρε περίεργα φάλτσα και αιφνιδίασε τον Βλώτσο,ο οποίος απέκρουσε, αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή, με τον διαιτητή Κακαρδάκη να δείχνει τη σέντρα, μετά από σωστή υπόδειξη του βοηθού του, Καραμαγκιόλα. Λίγα πράματα και από τις δύο ομάδες στη συνέχεια με το 0 – 2 να παραμένει ως το τέλος της αναμέτρησης.

ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου(Βαγγέλης Στεφανής): Βλώτσος, Χονδροδήμος (Ρουμπιές), Χαρταλάμης, Καραχάλιος, Κοτρώτσιος, Τζουρτζουκλής, Πίρε, Σεϊζης (Γουργιώτης), Φώτος, Γκέκας, Πατσούρας (Πουρνάρας).

Ροδιακός(Νίκος Αλεξούλης): Μόρας, Μαντζαφλάρας (Τσαμπάζ), Αλεξόπουλος, Τσιρόπουλος, Γεροστέργιος, Μπαλκουράς, Γκιόζι, Σπάχος, Τόρης (Φτεριώτης), Πατρίκου, Σιαμέτης (Παππάς).