Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Ροδιακός!

Άλλη μία εντυπωσιακή νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Ροδιάς,κερδίζοντας με 1 – 0 τη Δόξα Ομορφοχωρίου και έκανε άλλο ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία,επεκτείνοντας παράλληλα και το αήττητο σερί,με 5 νίκες και μία ισοπαλία στα 6 τελευταία ματς.

Το παιχνίδι ήταν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας και για τις δύο ομάδες,καθώς ο Ροδιακός ήθελε τους βαθμούς στην υπερπροσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία και η Δόξα Ομορφοχωρίου για παραμονή στην προνομιούχο 3αδα που οδηγεί στην Α΄ΕΠΣΛ.

Στο πρώτο ημίχρονο διεξήχθη παιχνίδι κέντρου με δυνατές προσωπικές μονομαχίες και ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες,με το Ροδιακό να χάνει τη σημαντικότερη ευκαιρία,όταν στο 45ο λεπτό ο Αργύρης με σουτ μέσα από την περιοχή σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ζεϊμπέκη.

Στην επανάληψη,οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 56′,όταν ο Γκιόζι μπήκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων,πάσαρε ωραία στον Τόρη,ο οποίος σούταρε άλλα ο Ζειμπέκης είπε “όχι”,πραγματοποιώντας την απόκρουση του αγώνα.

Στη συνέχεια,οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις απέναντι στην πολύ καλά οργανωμένη άμυνα των παιχτών του Νίκου Αλεξούλη και ο Ροδιακός απειλούσε με αντεπιθέσεις, χωρίς να είναι αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια. Όλα αυτά μέχρι το 72ο λεπτό,όταν ο Αργύρης με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ από δύσκολη γωνία έκανε το 1 – 0, το οποίο ήταν και τελικό σκορ αφού οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν μετά το γκολ που δέχτηκαν.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Μόρας, Μαντζαφλάρης, Αλεξόπουλος, Τζαμπάζ, Γεροστέργιος, Σπάχος, Πατρίκου, Γκιόζι (75’ Φτεριώτης), Μπαλκουράς, Τόρης (65’ Τσιρόπουλος), Αργύρης (85’ Νταλακούρας).

Δόξα Ομορφοχωρίου(Θεόδωρος Σκύφτας): Ζεϊμπέκης, Καραγιαννόπουλος (73’ Τασόπουλος), Μωραϊτης, Καπετάνιος Γ., Βιλανάκης, Χριστοδούλου Κ.,Τζαλαμπύρας, Μητσιάκος, Πότσης (78’ Τζιάτζιος), Φιλιππίδης , Καπετάνιος Α.