Συνεχίζει να… «πετάει» ο Αετόλοφος

Πολύ σημαντική νίκη, τόσο βαθμολογικά, όσο και αγωνιστικά, για τον Αετό Αετολόφου, ο οποίος για τη 14η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε με 2 – 1 εντός έδρας της Αστραπής Νέας Πολιτείας.

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά τριάντα αγωνιστικά λεπτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ που τους έβαλε σε θέση οδηγού στο ματς. Αφού πρώτα είχε προηγηθεί το δοκάρι του Τσανά για τους φιλοξενούμενους στο 20′. Πιο συγκεκριμένα, ήταν το 38ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γιαννακός με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σωκράτη Κολομητρούση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Στη συνέχεια τώρα και στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση στο 60′, αλλά ο Κώστας Καλτσάς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Όμως ο Αετός Αετολόφου κατάφερε να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ. Με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα, ο Στεμπάρι κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών ανέλαβε ο Γαρυφαλλόπουλος, ο οποίος σημάδεψε σωστά και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στα εναπομείναντα λεπτά, η Αστραπή Νέας Πολιτείας κατάφερε να αντιδράσει και στο 83′ ο Κατσιάνος μετά από σέντρα του Αρχοντή μείωσε σε 2 – 1. Ενώ στο 88′ η Αστραπή άγγιξε την ισοφάριση, αλλά η προσπάθεια του Καραμάνη σταμάτησε στο δοκάρι, με το 2 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.