Συνεχίζει τα… «over» η Ανθοπούπολη

Ακόμη μία δύσκολη και ουσιαστική νίκη πέτυχε η Ανθούπολη, η οποία στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε εκτός έδρας με 3 – 0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Η Ανθούπολη πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο ξεκίνημα της αναμέτρηση, αναλαμβάνοντας τη πρωτοβουλία των κινήσεων και φτάνοντας με άνεση κοντά στην αντίπαλη περιοχή. Μάλιστα, δεν άργησε και πολύ να έρθει το πρώτο γκολ, καθώς με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, ο Κουβαλάς με όμορφο τελείωμα έκανε το 0 – 1, αυξάνοντας το σερί σκοραρίσματος που έχει.

Εν συνεχεία, οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Ζιώγα δεν έριξαν τον ρυθμό τους μετά από αυτό το τέρμα, αλλά επένδυσαν πάνω σε αυτό. Καταφέρνοντας πολύ γρήγορα να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας. Πιο συγκεκριμένα ήταν το 16ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αναγνώστης από θέση βολής δεν αστόχησε και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με το 0 – 2 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, η Ανθούπολη κατάφερε ουσιαστικά να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη. Συγκεκριμένα, στο 73ο λεπτό του αγώνα, ο Σέσι Μπλέντι δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει χαμένη και διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3 υπέρ της ομάδας του.