Συνεχίζει τη… μάχη του το Μακρυχώρι!

Μία σημαντική νίκη πήρε ο Αετός Μακρυχωρίου, ο οποίος εντός έδρας επιβλήθηκε με 3 – 0 της Δήμητρας Γιάννουλης, στο πλαίσιο της 26ης Αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας και συνεχίζει να μάχεται για τη σωτηρία, βάζοντας παράλληλα και «φωτιά» στην… ουρά του πρωταθλήματος!

Ο Αετός Μακρυχωρίου μετά την ολοκλήρωση του πρώτου τετάρτου στο ματς, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες του και να πάρει το προβάδισμα στο ματς. Ήταν το 18ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χριστοδουλόπουλος με πολύ όμορφο σουτ, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1 – 0.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ στην «εκπνοή» του πρώτου μέρους. Στο 45ο λεπτό λοιπόν, ο Τσαπατόρης βγήκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως δεν κατάφερε να τελειώσει καλά τη φάση και έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Το Μακρυχώρι με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας. Καθώς πέντε λεπτά από τη σέντρα, ο Τσαπατόρης βρέθηκε ξανά σε θέση βολής, αυτή τη φορά δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και με πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Μάλιστα οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Κολομητρούση «κλείδωσαν» το υπέρ τους αποτέλεσμα στο 76ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καζάκου, το οποίο κέρδισε ο Χριστοδουλόπουλος από τον Κουρούτσαλη και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.