Τέταρτη νίκη και πλησιάζει κορυφή!

Την τέταρτη του νίκη σε πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος πέτυχε το μεσημέρι του Σαββάτου ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας με σκορ 3 – 1 απέναντι στο Καλοχώρι!

Παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας και η ομάδα της Κατερίνας Τσιαπάνου με τη νίκη αυτή έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και την δεύτερη θέση.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Μιχάλη Λίταινα δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από το ματς του Σαββάτου και έτσι έμεινε στους έξι βαθμούς.

Ο Δημήτρης Γιαννακός προερχόμενος από το «διπλό» της Αιγάνης την περασμένη αγωνιστική, σκόραρε και απέναντι στο Καλοχώρι!

Στο 26′ ο δυναμικός μεσοεπιθετικός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας μπήκε μπροστά στο σκορ ενόψει και της συνέχειας του αγώνα…

Το Καλοχώρι ξανά μπήκε στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο, με το γκολ του Βασίλη Κοττάκου στο 51′ κι έτσι οι δύο ομάδες συνέχισαν την προσπάθεια τους έχοντας το σκορ στο 1 – 1.

Το συγκρότημα της Κατερίνας Τσιαπάνου μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 73′, με τον Κώστα Γιαννουλέα να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά για το 2 – 1.

Μάλιστα, ο Φιλοκτήτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 για το τελικό αποτέλεσμα, με σκόρερ αυτή την φορά τον Άρη Καπετάνιο στο 78ο λεπτό της συνάντησης με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κατερίνα Τσιαπάνου): Τσικρίκης, Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Γκουντάρας Ν., Κουβαράς (70′ Μπάτσικας), Χαρατσής, Ντούμος (70′ Καραμάνης), Βλάχος (70′ Καπετάνιος), Γιαννουλέας, Χονδροδήμος, Γιαννακός.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βασίλης Μάρκου – Δημήτρης Χαρταλάμης): Καραποστόλης, Πλιάτσικας, Γιάκης, Μπλούφας, Γραβάνης, Έξαρχος Γ. (46′ Λίταινας Μ.), Νούσιος Γ., Μάρκου, Σαμαράς, Ζαβρής (70′ Έξαρχος Θ.), Λίταινας Μ. (46′ Κοτάκος).