Τεσ-σάρωσε στους Αγίους Αναργύρους!

Η Δόξα Ραχούλας πήρε μεγάλο διπλό στην έδρα των Αγίων Αναργύρων, αφού επικράτησε του τοπικού Ατρομήτου με το χορταστικό 4 – 2. Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφτασε δίκαια στην νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι “πάγωσαν” το γήπεδο των Αγίων Αναργύρων μόλις στο 4ο λεπτό, όταν ο Γιαννακόπουλος με απευθείας(!) εκτέλεση κόρνερ ξεγέλασε τον Παυλόπουλο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1. Στο 29′ η Ραχούλα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα, με τον Γκομοσίδη να σκοράρει έπειτα από πάσα του Αργυρακούλη για το 0 – 2.

Ένα λεπτό αργότερα η Δόξα έφτασε κοντά και σε τρίτο γκολ, αλλά η προσπάθεια του Μηταλούλη σταμάτησε στο δοκάρι.

Τα προβλήματα για τους παίκτες του κ. Σκύφτα όμως δεν σταμάτησαν εκεί, αφού στο 51′ έμειναν έμειναν με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Τάσσιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μπουν ξανά στον αγώνα στο 68′ με το γκολ του Τσινούδη με απευθείας χτύπημα φάουλ για το 1 – 2, για να έρθει στο 75′ ο Κουμπόλι μετά από ωραίο συνδυασμό του Γιαννακόπουλου με τον Γκομοσίδη για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3.

Νέα μείωση του σκορ για τους Αγίους Αναργύρους στο 78′, όταν ο Κοττάκος με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Μαλλιόπουλο για το 2 – 3.

Στο 80′ οι ισορροπίες αποκαταστάθηκαν, αφού ο Θεοχαρούλης αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη του κ. Μπουμαρσόπουλου αφήνοντας και την δική του ομάδα με παίκτη λιγότερο, ενώ στο 85′ αποβλήθηκε και ο Αργυρακούλης με συνέπεια η Ραχούλα να αγωνίζεται με εννέα παίκτες στα τελευταία λεπτά.

Το γεγονός αυτό πάντως δεν έδειξε να επηρεάζει την Ραχούλα που στο 88′ σφράγισε την νίκη της με το γκολ του Γκομοσίδη μετά από πάσα του Τάχου για το τελικό 2 – 4.

Πλέον ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων αισθάνεται την ανάσα της Δάφνης Γλαύκης, που βρίσκεται έναν βαθμό πιο πίσω και κινδυνεύει να χάσει την τρίτη προνομιούχο θέση.

Οι Σύνθεσεις

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Παυλόπουλος, Νεράτζης (46′ Χατζηλιάδης (73′ Γαζιτάκης)), Ιλιάζι, Κοττάκος, Βανέτης, Παναγιώτου, Σαλγκάμης, Τάσιος, Τσινούδης, Αμαρλαριώτης, Φούντας (56′ λ.τ. Καστανούλιας).

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Μαλλιόπουλος, Μαυρομιχάλης, Θεοχαρούλης, Τζέος, Μηταλούλης (65′ Κουμπόλι), Βλησαρούλης, Γιαννακόπουλος, Τάχος, Αργυρακούλης, Γκομοσίδης (89′ Θεοχαρούλης Αρ.), Καζάνι (70′ Τσιάτας).

Μπουμαρσόπουλος, Αναστασίου Γ., Τσαπράζης.