«Τετράστερο» το Μαυροβούνι

Το Μαυροβούνι πέρασε… «αεράτα» από την έδρα της Πελασγιώτιδας, την οποία και νίκησε με 4 – 0 στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο μισάωρο που έλειπε το γκολ, ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Πράπας με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε σωστά και έκανε το 0 – 1 μέσα σε πανηγυρισμούς.

Μάλιστα το Μαυροβούνι, εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση που προκάλεσε το γκολ που πέτυχε και πριν καλά καλά προλάβουν οι γηπεδούχοι να συνέλθουν, κατάφεραν να πετύχουν ακόμη ένα τέρμα. Δύο λεπτά μετά λοιπόν, ο Πράπας και πάλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Κυριακίδη και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με την ομάδα του Μαυροβουνίου να καθαρίζει το ματς. Καθώς στο 53ο λεπτό, ο Πιτσίλκας με ωραία ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3, ενώ στο 66′ ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4 έπειτα από τη 2η ασσίστ του Κυριακίδη στο ματς.