«Τετράσφαιρα» Καλύβια!

Εύκολο μεσημέρι για τον Μύτικα Καλυβίων, ο οποίος στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε με 4 – 0 εκτός έδρας του Γεωργάκη Ολύμπιο Λιβαδίου.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου στο ματς, όταν ο Μανίκας με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 0 – 1. Για να έρθει ο Νταμπώσης Στ. στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης, με σουτ από το ύψος του πέναλτι να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ο Μύτικας Καλυβίων με πρωταγωνιστή τον Καλαϊτζή κατάφερε ουσιαστικά να τελειώσει το ματς και την υπόθεση νίκη. Καθώς ο εν λόγω παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 στο 47ο λεπτό, για να έρθει στο 55′ ο ίδιος με κεφαλιά να διαμορφώσει το τελικό 4 – 0 υπέρ της ομάδας του.