Τον «τελείωσε» με συνοπτικές διαδικασίες!

Ο εξαιρετικός Ηρακλής Λάρισας επιβλήθηκε του Μακεδονικού Φούφα (4 – 0) το μεσημέρι της Τετάρτης (14/04) στο γήπεδο της Νεάπολης σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ εθνικής!

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν κάτω από ιδανικές συνθήκες για ποδόσφαιρο και ο Ηρακλής Λάρισας επικράτησε με σχετική άνεση κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης με το επιβλητικό 4 – 0!

Παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο η ομάδα των Χρήστου Χατζηλιάδη – Θάνου Τριανταφυλλόπουλου έφθασε στη νίκη και με τους τρεις βαθμούς έφθασε τους οκτώ και τη τέταρτη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 31′, ο Γιώργος Κακαβίτσης έβαλε σε θέση οδηγού τον Ηρακλή στο σκορ πραγματοποιώντας το 1 – 0 μετά από εκτέλεση φάουλ του Στοΐνοβιτς, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό, ο σκόρερ του αγώνα σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Νίκος Ναρίνογλου έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κακαβίτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με ωραίο τελείωμα και το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε ο Καμπέρης με σουτ από θέση βολής.

Πάντως, οι «κυανόλευκοι» είχαν κι άλλες σημαντικές ευκαιρίες με τους Νίκο Ναρίνογλου (42′ δοκάρι), Ηρακλή Γκιουρσάνη και Γιώργο Κακαβίτση, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 58′ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα του Σπανδωνίδη.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Ναρίνογλου, Στοϊνοβιτς Χ. (67΄Αθανασιάς), Τάρτας (60΄Χριστίδης), Χατζηλιάδης, Γαλάνης, Μπάμης (72΄Καμπέρης), Γκιουρσάνης (72΄Κίτσιος), Χατζόπουλος (60΄Πότσι), Ζαφειρίου, Κακαβίτσης.

Μακεδονικός Φούφα (Ν. Κατακαλίδης): Δημητριάδης, Καρασιούνας (80΄Ραντζόγλου), Χαραλαμπίδης, Σωτηριάδης, Αμαραντίδης, Παναγιωτίδης, Τοπάλης (80′ Λούσιος), Θεοδουλίδης (63΄ Μαντζόπουλος), Σπανδωνίδης, Καραφουλίδης (69′ Βασάκης), Μαρμασίδης (46΄Τσολάκης).