Το έκρινε ο Θέμης Παιδής!

Μετά την ήττα από τον Λαρισαϊκό τη περασμένη αγωνιστική, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων επέστρεψε στις νίκες, όπου κέρδισε τον Ατρόμητο Βαμβακούς με σκορ 1 – 0 στην 22η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας.

Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου με αυτή τη νίκη έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και την ενδέκατη θέση, ενώ το συγκρότημα του Χρήστου Ανδρεόπουλου έμεινε στους τριάντα δύο βαθμούς και την όγδοη θέση.

Στο 24ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Γκούνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64′ σημειώθηκε το μοναδικό γκολ του αγώνα με το πλασέ του Θέμη Παιδή από σέντρα του Κώστα Κατσογιάννη.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές στιγμές στο ματς με τους Παιδή και Μαροσούλη, ενώ για τη Βαμβακού απείλησε στο 35′ ο Διονύσης Βόπης με κεφαλιά και αντέδρασε δύσκολα ο Γιώργος Καραποστόλης.

Οι άνθρωποι του Ατρόμητου Βαμβακούς εκφράζουν παράπονα για τη διαιτησία του κ. Νίτσα στο παιχνίδι με τους Αγίους Αναργύρους.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Βίλλης, Ντουρουντάκης, Τσαπράζης, Κατσογιάννης (82′ Γκούγκλας), Αντωνόπουλος, Παναγιώτου, Τζεμολάρι (68′ Μαροσούλης), Κολοβός, Παιδής, Μπελάγιας (88′ Δοξαριώτης).

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Γκατζανάς, Τζιλήρας (30′ Κίτσιος), Γκούνης, Βασιλόπουλος, Φλώρος, Αζάς, Φάτσης (46′ Μουτκανάς), Αγγελόπουλος, Βόπης, Χρόνης, Τασιόπουλος.