Το έκρινε ο Ιωαννίδης!

Ο Φαλανιακός πανηγύρισε μία σημαντική νίκη, εντός έδρας, καθώς για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας επικράτησε με 2 – 0 της ομάδας του Μαυροβουνίου, με τον Ιωαννίδη να σκοράρει και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να δημιουργούν κάποιες ευκαιρίες μπροστά από τις αντίπαλες εστίες, χωρίς ωστόσο να μπορούν να παρουσιάσουν την απαραίτητη αποτελεσματικότητα στις τελική προσπάθεια και έτσι δεν είχαμε κάποιο γκολ για μια από τις δύο πλευρές.

Και ενώ είχαμε μπει στη τελική ευθεία και στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους και όλα έδειχναν πως θα πηγαίναμε στην ανάπαυλα χωρίς σκορ, ο Φαλανιακός είχε αντίθετη… άποψη. Καθώς στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ιωαννίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με όμορφο τελείωμα από σέντρα σουτ του Αντωνόπουλου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού, η εικόνα του παιχνιδιού παρέμεινε η ίδια με τους γηπεδούχους να μην αφήνουν τους φιλοξενούμενους να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού. Έτσι φτάσαμε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Ιωαννίδης ήταν ο τελικός αποδέκτης της αντεπίθεσης της ομάδας του, μετά από κόρνερ των αντιπάλων και προ κενής εστίας δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2 – 0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.