Το ένα από τα δύο εισιτήρια… η Γιάννουλη

Η ομάδα της Γιάννουλης ήταν η μεγάλη νικήτρια στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου ΕΠΣΛ καθώς κέρδισε με 4 – 3 στα πέναλτι την ομάδα του Ηρακλή Λάρισας με την κανονική διάρκεια να λήγει 0 – 0 αλλά και την παράταση να τελειώνει με το ίδιο σκορ.

Η Δήμητρα Γιάννουλης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με τους ποδοσφαιριστές της  να πλησιάζουν στο γκολ με τον παίχτη του αγώνα Δημήτρη Μαγαζιώτη να λέει “όχι” σε όλες τις ευκαιρίες των γηπεδούχων. Η ομάδα του Ηρακλή ωστόσο ανέβασε τον ρυθμό της στο δεύτερο ημίχρονο και με τις φάσεις που δημιούργησαν οι ποδοσφαιριστές της δεν κατάφεραν να φτάσουν σε κάποιο τέρμα. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση με την ομάδα του Ηρακλή να κρατά το μηδέν στην άμυνα του.

Με αυτόν τον τρόπο οι ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι με την ομάδα της Γιάννουλης να κερδίζει με 4 – 3 αφού ο Παναγιωτόπουλος απόκρουσε δύο πέναλτι, το πρώτο του Κοτούμπα αλλά και το τελευταίο του Μητρακούλη.

Ωστόσο ο Μαγαζιώτης κατάφερε να αποκρούσει το πέναλτι του Θώμου όμως με το πέναλτι που χτύπησε ο Θοδωρής Μπαρούτας η μπάλα πήγε στα δίχτυα του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Μαγαζιώτη και έτσι η ομάδα της Γιάννουλης πέρασε στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΛ.

Καλύτεροι από πλευράς γηπεδούχων ήταν οι Μπαμπάλης, Τάσιος και Μπαρούτας Ν. ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων αυτος που ξεχώρισε ήταν σαφώς ο τερματοφύλακας Δημήτρης Μαγαζιώτης όπως και οι Κοτούμπας, Θεοδώρου και Δάσσιος.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Τζήλου όπως και των βοηθών κ. Αναστασίου και κ. Καρακώστα.

Το Φιλμ του Αγώνα

17′ Δυνατό σουτ του Φατούρα για τους γηπεδούχους με τον Μαγαζιώτη να αποκρούει σταθερά στην αριστερή γωνία του.

21′ Σουτ του Πατσιωτού για την Δήμητρα Γιάννουλης με τον Μαγαζιώτη να διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ.

35′ Σουτ του Φατούρα για τους γηπεδούχους και πάλι με τον Μαγαζιώτη να διώχνει μακρυά με γροθιές από δύσκολη θέση.

38′ Σουτ για την ομάδα της Γιάννουλης με τον Μπαμπάλη όμως η μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μαγαζιώτη.

48′ Επικίνδυνο σουτ του Θοδωρή Μπαρούτα για τους γηπεδούχους με τον Μαγαζιώτη να βγάζει την μπάλα σε κόρνερ.

70′ Χαμένο τετ – α – τετ για τους γηπεδούχους με τον Θοδωρή Μπαρούτα να βγαίνει απέναντι από τον Μαγαζιώτη και με το σουτ που πραγματοποιεί η μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.

83′ Γυριστό σουτ του Τάσιου για την ομάδα της Γιάννουλης με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

104′ Σέντρα του Τάσιου από δεξιά με τον Δαλακώνη να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Μαγαζιώτη.

117′ Σουτ του Θεοδώρου για τους φιλοξενούμενους με την μπάλα να χτυπά στα σώματα των αμυντικών της γηπεδούχου Γιάννουλης.