Το έσωσε στις καθυστερήσεις ο Χουσενάι!

Λίγα δευτερόλεπτα μακριά από την εκτός έδρας νίκη βρισκόταν το Μαυροβούνι στην Νίκαια, ωστόσο ο Νέλι Χουσενάι σκόραρε στο 90’+4′ και έδωσε τον βαθμό στον Παναγροτικό!

Το παιχνίδι στο γήπεδο «Δημήτρης Τσιβούλης» στην Νίκαια είχε μεγάλο ενδιαφέρον στην 8η αγωνιστική ανάμεσα σε Παναγροτικό και Μαυροβούνι, με τους «πράσινους» να φθάνουν τους είκοσι βαθμούς και την δεύτερη θέση, ενώ οι «πετεινοί» συνεχίζουν έχοντας εννέα βαθμούς στην 10η θέση της βαθμολογίας.

Το τελικό 1 – 1 έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες, με τον Γρηγόρη Πασιά να σκοράρει για το Μαυροβούνι στο 30′ με πλασέ από λάθος της άμυνας και το 0 – 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στη συνέχεια του ματς όπως και στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες απώλεσαν ευκαιρίες για να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο Παναγροτικός «χαμογέλασε» στο φινάλε.

Συγκεκριμένα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νέλι Χουσενάι ήταν αυτός που έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του Νίκου Παπανικολάου με πλασέ από κεφαλιά – πάσα του Μιχάλη Γκανάβα και το 1 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Να τονιστεί πως οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές. 50′ Ο Κωνσταντίνος Μπάγκας και 87′ ο Γιώργος Ακρίβος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Γεωργόπουλος (80′ Ανυφαντής), Ψαρούλης, Ακρίβος, Περήφανος, Παπακώστας (46′ Σούρα), Ανδρεόπουλος (55′ Γκατζούλης), Χουσενάι, Φάσσας, Γκανάβας, Νάτσης (80′ Δημητρόπουλος).

Μαυροβούνι (Βασίλης Μπακογιάννης): Μπρέλλας, Μπάγκας Κ., Κολιοφούτης, Μπάγκας Δ., Κακαζούκης, Μαγγόλας, Τατσέλος, Μπέτσης, Αντωνούλης (65′ Ράχης), Εμμανουήλ (75′ Κυρμιτσής), Πασιάς.