Το έσωσε στο φινάλε ο Πλιάγκας

(Χ)ωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας το μεσημέρι του Σαββάτου (22/01) ανάμεσα σε Κίσσαβο Συκουρίου και Αστέρα Μελισσοχωρίου.

Το τελικό αποτέλεσμα (1 – 1) έδωσε τον βαθμό στις δύο ομάδες, με τον Δημήτρη Πλιάγκα να σώζει τον βαθμό στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι.

Όσον αφορά τον πίνακα της βαθμολογίας, το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη συνεχίζει σταθερά στην 1η θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι δύο βαθμούς, ενώ από την πλευρά του ο Κίσσαβος Συκουρίου που αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες παικτών (Λιόγκα, Γκαντόγλου, Γκανάτσιο, Βελλή, Κορδέλα) παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας με δέκα επτά βαθμούς.

Στο 20ο λεπτό ο Μπιρόλ Μουμίν με ένα δυνατό σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα Μελισσοχωρίου και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Προς το φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 8ο λεπτό, ο Δημήτρης Πλιάγκας εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Πολυμέρου και το 1 – 1 αποτέλεσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως, σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα οι δύο ομάδες είχαν και δοκάρια! Για τους γηπεδούχους δοκάρι σε προσπάθεια του είχε ο Κώτσιας, ενώ για τους φιλοξενούμενους σε δοκάρι σταμάτησαν οι προσπάθειες των Ζαφειρίου και Νούσια…

Οι άνθρωποι του Αστέρα Μελισσοχωρίου εκφράζουν πολλά συγχαρητήρια στην διαιτητική τριπλέτα του αγώνα για τις αποφάσεις που πήρε όπως και ευχαριστεί την διοίκηση του Κισσάβου Συκουρίου για την άψογη φιλοξενία στο ματς…

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Πολυμέρου, Γκρέτσης, Μέρκο, Βαρσάμης, Νεμπεγλέρας (65′ Πότσης), Λανάρας (57′ Πλιάγκας), Βόραδας, Αγγέλης, Τζιούρας, Καραντώνης, Κώτσιας.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Αβδουλάς (60′ Καφαντάρης), Γουργιώτης, Κολοβός, Αγγελακόπουλος, Μπιρόλ, Χαρούλης (90’+3′ Λιάγκας), Καραμάνος, Σουλιώτης (55′ Χατζής), Ζαφειρίου, Νούσιας (87′ Ζαφειρούλης).