Το πλήρες πρόγραμμα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας

Διενεργήθηκε χθες η κλήρωση για τον καταρτισμό του προγράμματος της Α’ Kατηγορίας της ΕΠΣ Νομού Λάρισας, οι αγώνες της οποίας θα αρχίσουν το διήμερο 2-3 Οκτωβρίου.

Το πλήρες πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

1η Αγωνιστική

Αργυροπούλι – Νίκαια
Γιάννουλη – Αγιά
Πύρρος – Αχιλλέας Φ.
Βλαχογιάννι – Μαυροβούνι
Γόννοι – Κιλελέρ
Αμπελωνιακός – Σμόλικας
Αβέρωφ – Οικονόμος
Αμπελιά – Δαμασιακός
Ν.Πολιτεία – Φαλανιακός

Γιάννουλη – Αργυροπούλι
Νίκαια – Πύρρος
Αγιά – Βλαχογιάννι
Αχιλλέας Φ. – Γόννοι
Μαυροβούνι – Αμπελωνιακός
Κιλελέρ – Αβέρωφ
Σμόλικας – Αμπελιά
Οικονόμος – Ν.Πολιτεία
Δαμασιακός – Φαλανιακός

Αργυροπούλι – Πύρρος
Βλαχογιάννι – Γιάννουλη
Γόννοι – Νίκαια
Αμπελωνιακός – Αγιά
Αβέρωφ – Αχιλλέας Φ.
Αμπελιά – Μαυροβούνι
Ν.Πολιτεία – Κιλελέρ
Φαλανιακός – Σμόλικας
Δαμασιακός – Οικονόμος

Βλαχογιάννι – Αργυροπούλι
Πύρρος – Γόννοι
Γιάννουλη – Αμπελωνιακός
Νίκαια – Αβέρωφ
Αγιά – Αμπελιά
Αχιλλέας Φ. – Ν.Πολιτεία
Μαυροβούνι – Φαλανιακός
Κιλελέρ – Δαμασιακός
Σμόλικας – Οικονόμος

Αργυροπούλι – Γόννοι
Αμπελωνιακός – Βλαχογιάννι
Αβέρωφ – Πύρρος
Αμπελιά – Γιάννουλη
Ν.Πολιτεία – Νίκαια
Φαλανιακός – Αγιά
Δαμασιακός – Αχιλλέας Φ.
Οικονόμος – Μαυροβούνι
Σμόλικας – Κιλελέρ

Αμπελωνιακός – Αργυροπούλι
Γόννοι – Αβέρωφ
Βλαχογιάννι – Αμπελιά
Πύρρος – Ν.Πολιτεία
Γιάννουλη – Φαλανιακός
Νίκαια – Δαμασιακός
Αγιά – Οικονόμος
Αχιλλέας Φ. – Σμόλικας
Μαυροβούνι – Κιλελέρ

Αργυροπούλι – Αβέρωφ
Αμπελιά – Αμπελωνιακός
Ν.Πολιτεία – Γόννοι
Φαλανιακός – Βλαχογιάννι
Δαμασιακός – Πύρρος
Οικονόμος – Γιάννουλη
Σμόλικας – Νίκαια
Κιλελέρ – Αγιά
Μαυροβούνι – Αχιλλέας Φ.

Αμπελιά – Αργυροπούλι
Αβέρωφ – Ν.Πολιτεία
Αμπελωνιακός – Φαλανιακός
Γόννοι – Δαμασιακός
Βλαχογιάννι – Οικονόμος
Πύρρος – Σμόλικας
Γιάννουλη – Κιλελέρ
Νίκαια – Μαυροβούνι
Αγιά – Αχιλλέας Φ.

Αργυροπούλι – Ν.Πολιτεία
Φαλανιακός – Αμπελιά
Δαμασιακός – Αβέρωφ
Οικονόμος – Αμπελωνιακός
Σμόλικας – Γόννοι
Κιλελέρ – Βλαχογιάννι
Μαυροβούνι – Πύρρος
Αχιλλέας Φ. – Γιάννουλη
Αγιά – Νίκαια

10η

Φαλανιακός – Αργυροπούλι
Ν.Πολιτεία – Δαμασιακός
Αμπελιά – Οικονόμος
Αβέρωφ – Σμόλικας
Αμπελωνιακός – Κιλελέρ
Γόννοι – Μαυροβούνι
Βλαχογιάννι – Αχιλλέας Φ.
Πύρρος – Αγιά
Νίκαια – Γιάννουλη

11η

Αργυροπούλι – Δαμασιακός
Οικονόμος – Φαλανιακός
Σμόλικας – Ν.Πολιτεία
Κιλελέρ – Αμπελιά
Μαυροβούνι – Αβέρωφ
Αχιλλέας Φ. – Αμπελωνιακός
Αγιά – Γόννοι
Νίκαια – Βλαχογιάννι
Γιάννουλη – Πύρρος

12η

Οικονόμος – Αργυροπούλι
Δαμασιακός – Σμόλικας
Φαλανιακός – Κιλελέρ
Ν.Πολιτεία – Μαυροβούνι
Αμπελιά – Αχιλλέας Φ.
Αβέρωφ – Αγιά
Αμπελωνιακός – Νίκαια
Γόννοι – Γιάννουλη
Πύρρος – Βλαχογιάννι

13η

Αργυροπούλι – Σμόλικας
Κιλελέρ – Οικονόμος
Μαυροβούνι – Δαμασιακός
Αχιλλέας Φ. – Φαλανιακός
Αγιά – Ν.Πολιτεία
Νίκαια – Αμπελιά
Γιάννουλη – Αβέρωφ
Πύρρος – Αμπελωνιακός
Βλαχογιάννι – Γόννοι

14η

Κιλελέρ – Αργυροπούλι
Σμόλικας – Μαυροβούνι
Οικονόμος – Αχιλλέας Φ.
Δαμασιακός – Αγιά
Φαλανιακός – Νίκαια
Ν.Πολιτεία – Γιάννουλη
Αμπελιά – Πύρρος
Αβέρωφ – Βλαχογιάννι
Γόννοι – Αμπελωνιακός

15η

Αργυροπούλι – Μαυροβούνι
Αχιλλέας Φ. – Κιλελέρ
Αγιά – Σμόλικας
Νίκαια – Οικονόμος
Γιάννουλη – Δαμασιακός
Πύρρος – Φαλανιακός
Βλαχογιάννι – Ν.Πολιτεία
Γόννοι – Αμπελιά
Αμπελωνιακός – Αβέρωφ

16η

Αχιλλέας Φ. – Αργυροπούλι
Μαυροβούνι – Αγιά
Κιλελέρ – Νίκαια
Σμόλικας – Γιάννουλη
Οικονόμος – Πύρρος
Δαμασιακός – Βλαχογιάννι
Φαλανιακός – Γόννοι
Ν.Πολιτεία – Αμπελωνιακός
Αβέρωφ – Αμπελιά

17η

Αργυροπούλι – Αγιά
Νίκαια – Αχιλλέας Φ.
Γιάννουλη – Μαυροβούνι
Πύρρος – Κιλελέρ
Βλαχογιάννι – Σμόλικας
Γόννοι – Οικονόμος
Αμπελωνιακός – Δαμασιακός
Αβέρωφ – Φαλανιακός
Αμπελιά – Ν. Πολιτεία

Yπενθυμίζεται ότι μετά το τέλος του πρώτου γύρου, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις έξι πρώτες θέσεις θα συνεχίσουν το πρωτάθλημα με διπλούς αγώνες play off για την κατάκτηση της πρώτης θέσης που δίνει το δικαίωμα στον κάτοχό της να μετάσχει στα μπαράζ ανόδου στην Γ΄ Εθνική μαζί με τους πρωταθλητές των ΕΠΣ Τρικάλων, Καρδίτσας, Θεσσαλίας (Μαγνησίας), Κοζάνης, Γρεβενών και Φθιώτιδας (ανέρχονται οι τρεις πρώτοι της διαδικασίας), ενώ οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις 7 – 18, θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες play out για την αποφυγή των πέντε τελευταίων θέσεων που οδηγούν σε υποβιβασμό στην Β’ Κατηγορία.