Τρίτη και… φαρμακερή για τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ

Την τρίτη του νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες πέτυχε ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ, κάμπτοντας την αντίσταση του Χείμαρρου Μαρμαρίνης (4 – 1) παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις από το 2ο λεπτό.

Έτσι, οι «μπλε» πλέον 11 βαθμούς μετά από 6 αγωνιστικές στον 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, ενώ οι κόκκινοι» έμειναν στους 6 πόντους.

Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και μέσα σε μια αναμπουμπούλα ο Αποστολάρας κέρδισε τον Κοτσιανούλη μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης εκμεταλλευόμενς ασσίστ του Βαρθαλάμη, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Έτοιμη όμως την είχα την απάντηση οι γηπεδούχοι και πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, ο Αμπατζίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Χείμαρρου, έκλεψε και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του …… για την ισοφάριση.

Το 1 – 1 ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μισής ώρας και… κάτι αγώνα, ο Γκουτσιούδης ήρθε για να δώσει το προβάδισμα στην αναμέτρηση για πρώτη φορά στο Αβέρωφ. Ο Κέβιν Καζάνι που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 61′, ήρθε στο 73′ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στο Αβέρωφ.

Εκείνος που είπε την τελευταία λέξη στο παινχίδι ήταν ένας ακόμη παίκτης που ήρθε από τον πάγκο. Αυτός ήταν ο Μπέης που στο 88′ εξασφάλισε το τρίποντο για την ομάδα των Μανάκα-Δουζένη.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για μια φάση πέναλτι σε χέρι αμυντικού, σε μια φάση πριν την ισοφάριση του Αβέρωφ στο 9′.