«Τρελή» ανατροπή και νίκη στις καθυστερήσεις το Μαυροβούνι!

Μία πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε το Μαυροβούνι, το οποίο επέστρεψε από το 0 – 2 και στις καθυστερήσεις επικράτησε με 3 – 2 του Δαμασιακού στο πλαίσιο της εμβόλιμης 9ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, ο Δαμασιακός ήταν αυτός που κατάφερε να εκμεταλλευτεί μία από τις αντεπιθέσεις τους και να βρει πρώτος τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Λέτσιος με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα μέχρι και την ανάπαυλα τίποτα άλλο δεν άλλαξε, με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να πηγαίνουν στα αποδυτήρια, με το 0 – 1 υπέρ του Δαμασιακού. Στο δεύτερο μέρος, η τύχη χαμογέλασε στους φιλοξενούμενους, καθώς στο 61ο λεπτό του αγώνα, ο …. στη προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του, με το 0 – 2 να είναι γεγονός.

Το Μαυροβούνι δεν τα παράτησε και λίγο αργότερα μπόρεσε να ξαναμπεί ουσιαστικά στο παιχνίδι. Όταν στο 71ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Ακριβόπουλος με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε στόχο και μείωσε σε 1 – 2 για τους γηπεδούχους. Μάλιστα και ενώ είχαμε μπει πλέον στη τελική ευθεία του αγώνα, ήρθε ο Αρχοντούλης με πλασέ από τη μικρή περιοχή να διπλασιάσει τα τέρματα του Μαυροβουνίου και να ισοφαρίσει σε 2 – 2!

Στα τελευταία δραματικά λεπτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στη τρελή αυτή ανατροπή. Πιο συγκεκριμένα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πράπας με ψύχραιμο τελείωμα από τη μικρή περιοχή, έπειτα από ασίστ του Μπετσή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δαμασιακού και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 2 για την ομάδα του μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!