Φιλική ήττα για τον Απόλλωνα από τα Τρίκαλα

Φιλική ήττα δέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου ο Απόλλων Λάρισας από τα Τρίκαλα με σκορ 2 – 0.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Ελευθεροχωρίου και τόσο ο Γιάννης Μάγγος όσο και ο Απόστολος Χαραλαμπίδης είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετούς παίκτες στα ενενήντα λεπτά αγώνα.

Ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ στο 48′ με καταπληκτικό σουτ του Σκόνδρα. Δύο λεπτά αργότερα, ο Αλμπάνης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τον ΑΟ Τρίκαλα επί του Απόλλωνα Λάρισας.

Συνθέσεις

Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γκάρας, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Κεχαγιάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Αλμπάνης, Σταματής.

Έπαιξαν και οι: Αρμάντο, Ντάνας, Ζώγκος, Ντιαλόσι, Διαμαντόπουλος, Κλεμέντε, Λαμπίρης, Λίτσιος, Ευθυμίου, Στεφανίδης, Μόλλα.

Απόλλων Λάρισας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Νούσιος, Μπαστιάνος, Οκάν, Μόρας, Καρίκι, Χατζής, Λίταινας, Μπαλογιάννης, Σούλτσε, Γκουτρουμπής.

Έπαιξαν και οι: Παναγιώτου, Μπρέμπος, Γεωργακόπουλος, Λουκάς, Νύκταρης και Κορομηλάς.