Φιλική νίκη της ΑΕΛ επί της Παναχαϊκής

Τη δεύτερή της νίκη σημείωσε η ΑΕΛ στο Καρπενήσι, κερδίζοντας την Παναχαϊκή με 1-0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Σπύρος Γλυνός στο 15ο λεπτό, με τους «βυσσινί» να κρατούν για δεύτερο 90λεπτο το μηδέν στην άμυνα τους, έπειτα και την πρώτη νίκη με το ίδιο σκορ επί του Αιολικού λίγες ημέρες πριν επί Ευρυτανικού εδάφους.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Παπαγεωργίου Αθ., Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο, Θωμαΐδης, Παπαγεωργίου Κ., Πλέγας (27′ λ.τ. Ραμίρεζ), Νίνο, Γλυνός, Κούστα.

Β’ Ημίχρονο: Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (80′ Ζησούλης), Ηλιάδης, Γωγουβίτης (85′ Μπαβέλης), Γαρουφαλιάς, Μιλτιάδης (80′ Κούκος), Ραμίρεζ (74′ λ.τ. Νινίκας), Πεντρόζο, Τσουμάνης (69′ Μαυριάς), Όγκμποε.

Παναχαϊκή (Σούλης Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης (46′ Κολοβούρης), Τοπάλ (46′ Κωνσταντακόπουλος), Σμίλτος (46′ Στεργίδης), Τσακμάκης, Λιποράσε, Τσιάρας (54′ Στασινόπουλός), Μπουρλάκης (46′ Χαντί), Λινάρδος (46′ Σίλβα), Ν. Καρακλάιτς (46′ Κέρι), Τριμμάτης (58′ Καρακλάιτς Π.), Αλεξόπουλος (75′ Ζυγκερίδης).