Φορτούνα στην κορυφή με Κώστα Χατζή!

Στην κορυφή του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας βρέθηκε η Φορτούνα Κουτσοχέρου, μετά και την νέα νίκη της, επί του Αθλητικού Ομίλου Ναρθακίου, στο Ναρθάκι με 4 – 1. Μεγάλος πρωταγωνιστικής ο Κώστας Χατζής.

Έχοντας τον Κώστα Χατζή σε μεγάλα κέφια και μοιράζοντας δύο ασσίστ και πετυχαίνοντας και δύο γκολ, η ομάδα του Κουτσοχέρου κατάφερε να φτάσει τους δέκα βαθμούς σε 5 παιχνίδια και να βρίσκεται πλέον στην πρώτη θέση του Ομίλου.

Η Φορτούνα προηγήθηκε στο σκορ στο 13ο λεπτό. Ο Μήτσιος εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώστας Χατζής με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των φιλοξενουμένων, με το 0 – 1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 52′ ο Κώστας Χατζής πέτυχε και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση. Αυτήν την φορά πήρε την πάσα από τον Τσιάμη πριν χριστεί σκόρερ και δώσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Σπύρου Ευαγγέλου.

Στο 69′ οι γηπεδούχοι είχαν «χρυσή» ευκαιρία να μπουν και πάλι στην αναμέτρηση με πέναλτι που κέρδισε ο Τσιτσικλής από μαρκάρισμα του Κουταλιά εντός της περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο Τσιτσικλής που αστόχησε, «ψαλιδίζοντας» και τις ελπίδες των γηπεδούχων να μπουν και πάλι στην εξίσωση της αναμέτρησης.

Και κάπου εκεί ήρθε στο 82′ ο Παζάρας μετά από ασσίστ του Κώστα Χατζή να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 84′ χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αρσενόπουλου, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα και στο 86′ ο Λεωνίδας Τσιούτισας για να διαμορφώσει το τελικό 1 – 4 μετά από την δεύτερη ασσίστ του Κώστα Χατζή στην αναμέτρηση.

Α.Ο. Ναρθακίου (Γιάννης Βασιλείου): Ζεϊμπέκης, Λελετζής Στ. (80′ Σουλιώτης Ηλ.), Μπανιάς (70′ Σουλιώτης Β.), Γκούνης, Αρσενόπουλος, Μπουλούτσος, Καψιώχας, Χρόνης, Μουτκανάς, Καραβαγγέλης (46′ Κατσικόπουλος), Τσιτσικλής.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Σπύρος Ευαγγέλου): Κιτσόπουλος, Γκάνας (38′ λ.τ. Μητράκας), Γκόγκος, Σουπεκιώτης, Κουταλιάς, Τσιάμης, Χατζής, Σκούπρας (75′ Αετόπουλος), Καββαδίας (65′ Τσιούτσιας), Παζάρας, Μήτσιος.