Φωτορεπορτάζ από τη Φιλιππούπολη!

Ισόπαλη με σκορ 1 – 1 έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και στην ΑΕΛ στο γήπεδο της Φιλιππούπολης.

Ο βροχερός καιρός δεν ήταν σύμμαχος για να βρεθεί πολύς κόσμος να παρακολουθήσει το φιλικό, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες στο πρώτο μέρος.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε, με τον Αλεξίου να σουτάρει μέσα στην περιοχή και να πετυχαίνει γκολ για τον Ηρακλή Λάρισας στο 72′ λεπτό.

Έντεκα λεπτά αργότερα (83′) ο Τσουμάνης με κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή νίκησε τον πορτιέρο του Ηρακλή και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1. Η ΑΕΛ σκόραρε και στο 88′ λεπτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με το τελικό σκορ να είναι το 1 – 1.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Χάμος, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Παπαγεωργίου, Κουτσιούκης, Μπάμης, Καμπέρης, Χρηστίδης, Κούλπας, Αλεξίου, Βαγενάς.

Αγωνίστηκαν και οι: Παπαγιάννης, Κακαβίτσης, Τάρτας, Αναδολού, Μπαλαμώτης, Ναρίνογλου, Σταμάτης.

ΑΕΛ (Κώστας Φρατζέσκος): Μισυρλής, Αγγελούλης, Γκοτζαμανίδης, Θεολόγου, Μαϊδανός, Χαλάτσης, Δάκτυλας, Ζησούλης, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Τσουμάνης.

Αγωνίστηκαν και οι: Αντωνόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Τσέλα.