Χείμαρρος η… Μαρμαρίνη

Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης επικράτησε με 4 – 1 εντός έδρας του Απόλλωνα Γαλήνης και πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς την 6η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το πρώτο γκολ στο παιχνίδι δεν άργησε να έρθει καθώς προέκυψε λίγο μετά τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στον αγώνα και άνηκε στους γηπεδούχους. Πιο συγκεκριμένα στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης ο Παπαχρήστος έβγαλε στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου ο Βόγγολης από θέση βολής σημάδεψε σωστά και έκανε το 1 – 0 για την ομάδα της Μαρμαρίνης.

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να είχαμε γρήγορο γκολ για τους γηπεδούχους, στο δεύτερο μέρος όμως οι φιλοξενούμενοι «πλήρωσαν» τους αντιπάλους τους με το ίδιο νόμισμα, καθώς ισοφάρισαν και αυτοί με γρήγορο γκολ. Ήταν το 56ο λεπτό, όταν ο Κώτσης εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Μπαλανίκα και με ωραία ενέργεια σκόραρε και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Αυτό το γκολ όμως δεν πτόησε και δεν έριξε τη ψυχολογία των παικτών της Μαρμαρίνης, οι οποίοι στο 62ο λεπτό, μπόρεσαν να ξαναπάρουν το προβάδισμα μετά από ασίστ του Βαρθαλάμη και όμορφο τέρμα που σημείωσε ο Καλφούντζος και έκανε το 2 – 1. Μάλιστα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 80′ με το δεύτερό του τέρμα στον αγώνα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1 με δική του προσωπική ενέργεια. Για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα, ο Αποστολάρας να διαμορφώσει το τελικό 4 – 1 από ασίστ του Παπαχρήστου.