Χονδροδήμος και Δεμερτζής έφεραν τη νίκη!

Τη νίκη πανηγύρισε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας στη 2η αγωνιστική των Play Out του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, καθώς επιβλήθηκε εντός έδρας με 2 – 0 του Απόλλωνα Γαλήνης.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας ξεκίνησε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις το ματς, διότι πριν καν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών στο χρονόμετρο, είχε καταφέρει ήδη να προηγηθεί. Καθώς στο 44ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Χονδροδήμος σουτ από θέση βολής νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1 – 0 με τη βοήθεια του δοκαριού.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επενδύσουν στο υπέρ τους προβάδισμα που κρατούσε από το ξεκίνημα του αγώνα. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό, ο Δεμερτζής από ασσίστ του Καπετάνιου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, η ομάδα της Μελιβοίας ήλεγξε τον ρυθμό και δεν άφησε τους αντιπάλους της να ξαναμπούν στο ματς. Έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους παίκτες του Φιλοκτήτη να πανηγυρίζουν τη νίκη με 2 – 0.