(Χ)ορταστική ισοπαλία στο Δασοχώρι

Ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας διεξήχθη στο γήπεδο του Δασοχωρίου.

Ο Ατρόμητος Δασοχωρίου υποδέχθηκε τον Λαρισαϊκό και οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ, 3 – 3 σε ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι που ευχαριστήθηκαν όλοι όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να δουν το ματς από κοντά.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας, η ομάδα του Νίκου Χατζημπύρου έφθασε τους πέντε βαθμούς, ενώ το σύνολο του Γιάννη Μπάγκα έφθασε τους τέσσερις βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 23ο λεπτό ο Βασίλης Τανάγιας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο Ατρόμητος Δασοχωρίου ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ. Η απάντηση στα γκολ από τον Λαρισαϊκό ήρθε στο 41′.

Ο Θοδωρής Γεωργούλας ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια για τον Λαρισαϊκό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Σελήνη και οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.

Μάλιστα, οι «πράσινοι» έκαναν την ανατροπή του σκορ και πέτυχαν το 1 – 2 στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μίμη Κουρούκα στο 51′ με κεφαλιά από σέντρα του Βασίλη Σπανού.

Μέσα σε διάστημα δύο λεπτών ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή του σκορ σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο γήπεδο του Δασοχωρίου!

Στο 64ο λεπτό ο Βαγγέλης Παπανικολάου έφερε αρχικά το ματς σε ένα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2 και δύο λεπτά αργότερα, ο Ίγκλις Γκιολένα πέτυχε την ανατροπή σε 3 – 2!

Η συνέχεια στα γκολ ήρθε στο 77′ για τον Λαρισαϊκό, με το 3 – 3 να γίνεται γεγονός χάρη στο δεύτερο προσωπικό γκολ του Μίμη Κουρούκα που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ στο παιχνίδι του Δασοχωρίου.

Μάλιστα, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου είχε δύο δοκάρια στο παιχνίδι με τους Κώστα Κοταρέλα (45′) και Βασίλη Τανάγια (90’+2′)…

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Τάλλιος, Παππάς, Βάνης (80′ Δήμου), Καραγιώργος, Τσανκάνης (70′ Φραγκογούλας), Πολύζος (30′ λ.τ. Γκιολένα), Αθανασόπουλος, Σακελλαρίου (80′ Ξεσφίγγης), Κοταρέλας, Τανάγιας Β., Παπανικολάου.

Λαρισαϊκός (Γιάννης Μπάγκας): Γεωργούλας Θωμ., Παράφορος, Σελήνης, Μπουμπουνάρας, Μανωλόπουλος, Γεωργούλας Θοδ., Κωνσταντάς (70′ Μικερτζής), Βάσσος (77′ Γκουντάρας), Σπανός, Γούπος, Κουρούκας.