(Χ)ορταστική ισοπαλία στο Κιλελέρ!

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι από γκολ (4), Κιλελέρ και Φαλανιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Το τελικό 2 – 2 έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες, με το Κιλελέρ που αγωνίστηκε με σημαντικές ελλείψεις παικτών να φθάνει τους σαράντα εννέα βαθμούς σταθερά στην 4η θέση της βαθμολογίας, και τον Φαλανιακό να φθάνει τους πενήντα τρεις βαθμούς και να πέφτει στην 3η θέση, ύστερα και την νίκη του Οικονόμου απέναντι στον Αχιλλέα Φαρσάλων.

Μάλιστα, ολοκληρώθηκαν και οι προσπάθειες για την κατάληψη της 1ης θέσης στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς στην 7η αγωνιστική των πλέι οφ ο Δωτιέας Αγιάς πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος, μετά και τις προσπάθειες των ομάδων για την κατάκτηση της πρώτης θέσης…

Στα του αγώνα, ο Δημήτρης Σιάτρας στο 25ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τον Φαλανιακό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Μούτσα Μπλέντι, ενώ ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Αλέκος Κουβελάς έφερε το ματς στα ίσια στο 33′ για το 1 – 1 με πλασέ ύστερα από βαθιά πάσα του Αποστόλη Ζιόμπουρα.

Ο έμπειρος επιθετικός συνέχισε με γκολ και στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, με το 2 – 1 να πραγματοποιείται στο 66′ ύστερα από ωραία ενέργεια του Θανάση Αργύρη, ενώ το τελικό 2 – 2 και τον βαθμό της ισοπαλίας στον Φαλανιακό έδωσε στο 82ο λεπτό ο Βασίλης Λόλας.

Από πλευράς ευκαιριών, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Αλέκο Κουβελά, Θανάση Αργύρη (δοκάρι) και Χρήστο Τζέκα, ενώ οι φιλοξενούμενοι εκτός των δύο γκολ είχαν καλές στιγμές στο ματς με τους Κώστα Τσιάκο, Αποστόλη Νάστα και Βασίλη Λόλα…

Κιλελέρ (Φερραίος Γιαννακός): Καρακυρίτσης, Παπαχρήστος, Χατζηλιάδης, Ντιντής, Ζιόμπουρας, Κορδαλής, Αργύρης, Αναδολού, Τζέκα, Κουβελάς, Κωστόπουλος.

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Ντιντής, Καραμπούζης, Γιαννακόπουλος, Σιάτρας, Λάιος (65′ Γκιουρσάνης), Πανταζής Γ., Μπλέντι Σ., Παπαγεωργίου (67′ Νάστας), Μπλέντι Μ., Τσιάκος, Λόλας.