(Χ)ορταστικό ματς που δεν είχε νικητή…

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο γήπεδο του Δαμασίου, με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται την Δήμητρα Γιάννουλης για την 7η αγωνιστική των πλέι άουτ της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Ματς το οποίο έληξε με σκορ 2 – 2 και οι δύο ομάδες αποκόμισαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Αποτέλεσμα αυτού, οι «μπλε» του Βασίλη Νάρη να φθάσουν τους τριάντα έξι βαθμούς και τους «πράσινους» των Αχιλλέα Μανάκα – Θανάση Δουζένη να φθάνουν τους τριάντα τέσσερις βαθμούς.

Δύο σύλλογοι που δεν θα έχουν θέμα παραμονής στην κατηγορία, μιας και έχουν ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα και μάλιστα μία καλή και σταθερή πορεία καθ’ όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος…

Ο Αντώνης Ραμάι σκόραρε για το 0 – 1 στο 12ο λεπτό, με τον Αλέξη Τσούτσα να ισοφαρίζει σε 1 – 1 τρία λεπτά αργότερα.

Ο Δαμασιακός κατάφερε να γυρίσει «τούμπα» το ματς στο 41ο λεπτό με σκόρερ αυτή την φορά τον Βίδρα και το 2 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 49ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Γιώργος Καρβούνης που ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα, πέτυχε το 2 – 2 για το τελικό αποτέλεσμα, καθώς δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια της αναμέτρησης στο γήπεδο του Δαμασίου…

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης – Νίκος Χατζηγιάννης): Τσιάλτας Στ., Δούκας (70′ Γεωργαντζιάς), Σκούπρας, Μπακαΐμης (46′ Νταμπαλέτσιος), Λέτσιος, Μουσιάρης Δ. (65′ Τσιάγκος), Τσιάλτας Θ., Βίδρας, Λούτσος, Δεληχάς, Τσούτσας.

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Καρκατσέλας, Σαπάκος, Αετόπουλος (25′ λ.τ. Κονταξής (80′ λ.τ. Μανάκας Γ.)), Ντόκος, Κουρούτσαλης, Μπάμπαλης, Τάφα (60′ Αρσένης), Μπάκος, Ραμάι (46′ Λάτσος), Καρβούνης, Φώτος.