(Χ)ορταστικό ματς στον Πυργετό…

Σε ένα εντυπωσιακό και άκρως συναρπαστικό ματς που διεξήχθη στον Πυργετό, η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη με τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο του 2ου ομίλου, Κίσσαβο Συκουρίου με σκορ, 3 – 3!

Σε αγώνα που σημειώθηκαν έξι γκολ, το πάθος από τις δύο ομάδες περίσσευε και σίγουρα οι φίλαθλοι ευχαριστήθηκαν το θέαμα που παρουσίασαν οι παίκτες, οι δύο σύλλογοι αποκόμισαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με αυτό τον βαθμό, το σύνολο του Κώστα Μαλλιάρα πήρε τον δεύτερο βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Στο 28ο λεπτό ο Γιώργος Καραντώνης ευτύχησε να βάλει τον Κίσσαβο Συκουρίου μπροστά στο σκορ και το 0 – 1 αποτέλεσε το σκορ ημιχρόνου, με τον Κωνσταντίνο Τζιούρα να σημαδεύει το δοκάρι του Πυργετού στο 42′.

Τρία λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Δημήτρης Αγγέλης έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, με τον Πυργετό να μειώνει στο 57′ σε 1 – 2 με τον Γιώργο Βάρσο και τον ίδιο παίκτη να φέρνει το ματς στα ίσια τέσσερα λεπτά μετά για το 2 – 2!

Το συγκρότημα του Αποστόλη Τσιανάκα πήρε και πάλι προβάδισμα στο παιχνίδι με τον Γιω΄ργο Καραντώνη στο 69′ με σουτ από κάθετη πάσα του Νίκου Κορδέλα, ενώ η Αναγέννηση Πυργετού πήρε τον πολυπόθητο βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με γκολ του Λίλι Δόνου με πλασέ από κάθετη πάσα του Γιώργου Βάρσου!

Αναγέννηση Πυργετού (Κώστας Μαλλιάρας): Παναγιωτόπουλος, Περκέτσι (90′ Δούρος), Σινάν Έρ., Καμάμι (50′ Δόνος), Δελητζάνης, Σινάν Κ., Ρακίπι Ν., Νικολακάκης, Μπίμπα Κ., Μπόλο (75′ Τριανταφύλλου), Βάρσος.

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Πολυμέρου, Αγγέλης, Βαρσάμης, Νεμπεγλέρας (62′ Γκαντόγλου), Λανάρας, Γκρέτσης, Βόραδας, Κορδέλας, Καραντώνης, Λιόγκας (73′ Πότσης), Τζιούρας (46′ Γκανάτσιος).