(Χ)ορταστικό ματς στο Αβέρωφ…

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Αβέρωφ, με την ομώνυμη ομάδα να αναδεικνύεται ισόπαλη με σκορ, 2 – 2 με την Δόξα Βλαχογιαννίου…

Σε παιχνίδι που «καιγόντουσαν» και οι δύο για τους τρεις βαθμούς της νίκης, δεν τα κατάφερε κανείς και έτσι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Άποτέλεσμα αυτού, το σύνολο του Φώτη Πλίτση να φθάνει τους πέντε βαθμούς και την ομάδα του Νίκου Φακίτσα να φθάνει τους οκτώ βαθμούς μετά το τέλος του μεταξύ τους αγώνα.

Στο 11ο λεπτό το Βλαχογιάννι μπήκε μπροστά στο σκορ με το γκολ του Τσιάμη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κουτζαηλία στο 37′.

Μάλιστα, λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή του σκορ στο 42ο λεπτό με σκόρερ τον Ζήκο, ενώ το τελικό 2 – 2 διαμορφώθηκε στο 62ο λεπτό με τον Νίκο Γελαλή.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Τζέκας, Στεργίου, Μπαντέλας, Χατζής, Σπαρτής, Γκουγκουλιάς, Κανιούρας, Γκουτζαηλίας, Μπέης (85′ Τάχος), Ζήκος (78′ Κουτσογιάννης), Βαρσάμης (65′ Παπαναστασούλης).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης (70′ Γκουρομπίνος), Πατσής (43′ λ.τ. Καρακίτσιος), Κολοβός, Κυπαρίσσης, Πέτρου (46′ Λάκης), Τσιάμης, Φουρκιώτης (46′ Τσιάρας), Φακίτσας (70′ Φράτζας), Γελαλής, Ιωαννίδης.